Karel Gott zemřel ve věku 80 let. Zlatý slavík podlehl vážné nemoci

Dnes zasáhla Česko smutná zpráva. Ve věku 80 let nás opustil náš nejslavnější zpěvák Karel Gott, který v noci na úterý zemřel.
Hashtagy článku: #Gott zemřel
zdroj: Instagram, officialkarelgott
reklama

Zlatý slavík podlehl akutní leukémii, která se u něj objevila v průběhu září. Na začátku roku 2018 se u něj objevila nejprve porucha krvetvorby, onemocnění ale následně přešlo v akutní leukémii. Legenda české hudební scény vážné nemoci podlehla.

Karel Gott po sobě zanechal manželku Ivanu, se kterou má dvě malé dcery, dvě starší dcery z předešlých vztahů a také dva vnuky.

Česko se nyní uvalilo do smutku. Karel Gott byl oblíbený nejen u starších generací, ale jako naši největší hudební legendu ho uznávali i výrazně mladší.

"S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera, krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny," oznámila smutnou zprávu Ivana Gottová.

Gott bojoval s vážnou nemocí už před čtyřmi lety, kdy mu doktoři diagnostikovali nádor mízních uzlin. Rakovinu se mu tehdy podařilo porazit.

Zpěvák následně začal opět koncertovat a to až do posledních chvil, kdy mu síly stačily. Naposledy koncertoval letos v březnu v Brně, krátce předtím si ještě zazpíval na pódiu se svou dcerou Nellinkou.

Zlatý slavík

Karel Gott je rekordmanem v počtu vítězství v anketě Zlatý slavík a později Český slavík, kde získal celkem 42 výher. Minulý rok ho o další pravděpodobnou výhru připravilo to, že byla anketa přerušena.

Myslíte, že organizátoři Českého slavíka anketu letos kvůli památce Karla Gotta obnoví, aby ho mohla legenda dostat ještě jednou? Na-po-sledy...

 

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 9x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...