Muž strčil tyč do elektrického vedení vlaku a pak utekl. Jeho čin zachytila kamera

Pořádné pozdvižení zažili cestující na pražském Masarykově nádraží v momentě, kdy zde neznámý muž strčil železnou tyč do elektrického vedení přistaveného vlaku a tím vlak zkratoval. Cestující na nádraží následně zaslechli ránu a mohli vidět i velký záblesk.
zdroj: Youtube/Policie ČR 2x
reklama

Událost se stala už 13. srpna ve večerních hodinách, ale policie podezřelého stále nevypátrala, proto zveřejnila video kamerového záznamu a obrací se tak na veřejnost, kterou prosí o pomoc s identifikací muže, který následně z místa činu utekl.

Muž totiž tímto činem vyřadil vlak z provozu a způsobil škodu ve výši sto tisíc korun.

"Neznámý muž vyšplhal na střechu nástupiště číslo jedna. Po několika minutách vhodil železnou tyč přímo do prostoru sběrače elektrické energie. Tím způsobil zkrat ve vysokonapěťovém zařízení a vyřadil vlak z provozu," uvedl mluvčí policie.

Poznáváte muže na videu?

Jelikož nebyl podezřelý doposud dopaden, není tak vůbec známo, jaký mohl mít motiv k tomu poškodit vlak a navíc při tom riskovat svůj život.

První, co se tak nabízí, že by hloupá sázka?

Policie vyšetřuje případ jako poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Podezřelému za tuto hloupost hrozí až tři roky vězení.

Podívejte nyní na jeho nebezpečný čin na videu z kamerového záznamu.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 2x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...