Zázrak! Čech si vyhlédl bezdomovce, který žil pod mostem a zařadil ho zpátky do společnosti - "Bezdomovecká reality show", během které uvidíte přeměnu z alkoholické trosky na normální člověka

Je to téměř zázrak a v dnešní době naprosto nevídaná záležitost, obyčejný Čech si vyhlédl partu bezdomovců pod nedalekým mostem a jednoho z nich i s jeho přítelkyní se mu podařilo vrátit do normálního života. Tedy "obyčejný" Čech to úplně tak není, je jím "psychopat", konkrétně Psychopat Bejr, jak zní jeho alter ego na Youtube.
zdroj: Youtube, Psychopat Bejr 5x
reklama

Fitness trenér Aleš (39) alias Psychopat Bejr navázal s bezdomovci zcela neortodoxní kamarádský vztah, kdy je začal finančně a materiálně podporovat, vymyslel jim speciální přezdívky, vybavil je mobilními telefony pro lepší komunikaci nebo pro ně vytvářel různé zábavní programy. Tímto si u nich získal přirozený respekt, či přinejmenším respekt "chlebodárce".

Ano, na rovinu... můžete namítnout, že kdo chce pomáhat, nepotřebuje k tomu kameru. To by ale popravdě byla velká škoda, protože právě díky natáčení z toho vznikla zcela nevídáná a možná, že ze začátku ani neprvoplánová komplexní realita show ze života bezdomovců, která zahrnuje i přeměnu jednoho z nich (vystupuje pod přezdívkou Maisner) na normálního člověka, kdy se může opět zařadit do běžné společnosti. Narozdíl od spousty smyšlených videí s příběhy o bezdomovcích, toto je realita.

Nic však není jen sluníčkově růžové - tak jako u všeho (blik sluníčkáři), protože stejnou možnost měli minimálně další dva, ti však touto druhou šancí o návrát do normálního života kvůli své lenosti, nechuti, lžím nebo alkoholové závislosti zcela pohrdli. Tato "reality show" jednoznačně dokládá to, že bezdomovci se mohou stát slušní lidé, kteří by se díky citlivé pomoci - nejen finanční, ale zejména psychické - dokázali bez problému vrátit do normálního života.

Na druhou stranu ukazuje také to, že daleko více je takových, pro které je bezdomovectví již jen to jediné co jim zbývá, protože nedokážou přemoci alkohol, či drogy, nechtějí pracovat nebo jsou naprosto rezignovaní od žití běžného života, kdy jim tento životní styl jako jediný dává smysl, protože poskytuje určitou formu osobní svobody...

Díl 1. - Seznámení se s bezdomovci

V 1. díle vidíme Alešův první příchod pod most, kam přišel s nabídkou bojové challenge výměnou za láhev alkoholu. Zde se ještě nevyskystuje Maisner, u kterého se výše popsaný zázrak podařil. Můžete zde však poprvé poznat druhou důležitou postavou této reality show - Jardu, později daleko více známého pod přezdívkou Likvidátor.

Video 1 z 23

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 2x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...