Američtí vědci zjistili, že lidé, co chodí všude pozdě, jsou ve skutečnosti nemocní

Ranní ptáče dál doškáče, ovšem ne každé ptáče doskáče na začátek pracovního nebo školního dne, tak rychle jak má. Každý známe jistě takovou osobu, se kterou když si domluvíte sraz v 7 hodin, tak víte, že máte do 8 ještě čas.
Hashtagy článku: #Zábava
zdroj: CC-BY, Flickr.com/94328679@N03
reklama

Tito lidé jsou poté terčem nemístných poznámek a jejich pozdní příchod jim je často vytýkán. Vědci však nyní zjistili novou skutečnost, která těmto nemístným poznámkám o dochvilnosti udělá přítrž!

O těchto osobách se mluví jako o CLIPS, tedy lidech s chronickým nutkáním chodit pozdě.

Americký vědec a spisovatel Tim Urban ve své publikaci uvádí, že může jít skutečně o duševní poruchu.Nebylo by to nic divného, dnes již můžeteme bezpečně diagnostikovat například i selfitidu.

Existuje lidé, kteří neustále žijí tak, jakoby jejich hodiny byly posunuty například o 15 minut zpět a vždy chodí o tento stejný úsek později. Jiní nedokáží dodržet vůbec žádný termín - zmeškají tak často kadeřníka, pracovní pohovor, schůzku, romantickou večeři, ale třeba i vlastní svatbu!

Na jednu stranu jde samozřejmě o...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Na jednu stranu jde samozřejmě o tendenci podceňovat čas k přípravě nebo ke splnění určitého úkolu a dělat více věcí najednou, na druhou stranu vznikají právě i takové hypotézy, že jde o jakousi nevědomou autosabotáž nebo jde celkově o zmatenost ve vnímání času.

Tim Urban uvádí, že se může skutečně jednat o možnou patologickou predispozici, týkají se té části mozku, kde vzniká nedostatek pozornosti a hyperaktivita. Ta samá část mozku je zodpovědná za to, že je člověk dezorientován pokud jde o vnímání času.

Mnoho jiných odborníků však označuje nedochvilnost za pouhý zlozvyk. Jaký na to máte názor vy?

PS: Pokud znáte nějakou takovou osobu, na kterou musíte neustále čekat, sdílejte jí tento článek, ať ví, že je pouze nemocná :)

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 5x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení