Bejrút vypadá jako po Apokalypse. Obří výbuch podobný atomovému hřibu

V libanonském hlavním městě Bejrútu nastal obří výbuch, který má za následek minimálně 50 obětí a více než 2800 zraněných. Podle posledních informací explodoval zabavený vysoce výbušný ledek.
zdroj: Youtube
reklama
5/5 - (5 votes)

Záchranáři se zatím nemohou dostat na místo exploze, jelikož tam stále ještě hoří. S jistotou se tak dá bohužel říci, že obětí bude ještě mnohem více.

Prvotní oficiální informace počítaly s tím, že v přístavu měla explodovat loď se zábavní pyrotechnikou. Ovšem každému, kdo viděl záběry z místa nehody či záběry samotného výbuchu, muselo být jasné, že se nejedná o správnou informaci.

Úřady následně přišly s pravděpodobnější verzí - vybuchlo obrovské množství dusičnanu sodného (ledek), což je látka, ze které se vyrábějí výbušniny.

Živý přenos z místa tragédie, kde to vypadá jako v apokalyptickém filmu.

Generál Abbás Ibrahím, který zastává funkci šéfa úřadu obecné bezpečnosti, potvrdil, že zřejmě vybuchl vysoce explozivní zabavený materiál, který byl v tamním skladě. "Mluvit o rachejtlích je směšné, nebyla to zábavní pyrotechnika. Vypadá to, že k výbuchu došlo ve skladu, kde byl zabavený vysoce výbušný materiál," uvedl okolnosti velké tragédie na pravou míru.

zdroj: Youtube

Podle záběru nejdříve nastala jedna či více menších explozí a následně došlo k obřímu výbuchu, který připomínal atomový hřib.

Podívejte nyní na videu na záběry z doby výbuchu. Není to pěkný pohled.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (5 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení