Bude muset pracovat do 86 let. Chantal Poullain promluvila o svém důchodu


Hashtagy článku: #Chantal Poullain #Důchod
reklama
Rate this post

Herečka Chantal Poullain se narodila ve francouzském městě Marseille. Studovala ve Švýcarsku a Anglii, poté hrála ve francouzských a švýcarských filmech. Několik desítek let už žije v Česku, před 29 lety u nás založila Nadaci Archa Chantal. Před pár měsíci oslavila 66. narozeniny. Umělkyně v rozhovoru pro server Českédůchody.cz řekla, jak žádala o důchod.

Chantal Poullain / Zdroj: youtube.com

Někteří lidé v jejím věku už chtějí odpočívat, ale herečka je velmi aktivní žena, má ráda svou práci, dává jí sílu. Neumí si představit, že by jen seděla a nic nedělala.

Už požádala o důchod, ale zatím ho nemůže pobírat. Její účetní jí řekla, že již dosáhla věku odchodu do důchodu, a tak šly do úřadu.

Chantal Poullain / Zdroj: youtube.com

Tam komunikovaly s jednou slečnou, herečka jí řekla, že má nárok na důchod. Poté zaměstnankyně začala hledat informace o ní v počítači. Pak byla slečna velmi překvapená.

„Ježišmarja, paní Chantal, nemáte právo ani na jednu korunu… Paní Chantal, budete muset pracovat do 86 let, abyste měla nárok na důchod,“ citovala slečnu Chantal Poullain.

Chantal Poullain / Zdroj: youtube.com

Poté se herečka začala smát. Zaměstnankyně státního úřadu byla opět překvapená, protože ji ostatní lidé nadávají, pokud je jejich důchod o 100 korun nižší, než očekávali, ale umělkyně vůbec nemá nárok na důchod a směje se.

Chantal Poullain vysvětlila, že tyto věci dlouho neřešila, ale nyní si uvědomuje, že musí být schopna pracovat dalších 20 let. Ale doufá, že to zvládne. Dodala také, že je takovým člověkem, který „nemůže existovat bez aktivity“.

Chantal Poullain / Zdroj: youtube.com

Sice je Francouzka, ale nedostává ani francouzský ani český důchod. Na druhou stranu chce být aktivní a najít nové výzvy ve svém životě.

Pokračujte ve čtení.
Rate this post
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení