Bude se hrát fotbal v rouškách? FC Barcelona vymyslela jinou variantu

Mnozí fotbaloví fanoušci netrpělivě vyhlížejí datum restartu domácí nebo některé zahraniční ligy. Nadějně momentálně vyhlížejí fanoušci v Německu, ale i v Česku, po tom co naše vláda začala uvolňovat protikrizová opatření.
zdroj: Youtube
reklama

V mnoha zemích Evropy, kde se hrají nejlepší ligy světa, je situace stále kritická a restart tamní ligy je v dalekém nedohlednu.

Zatím nejblíže restartu ze špičkových lig je po koronavirové pauze německá Bundesliga, u které je návrat na stadiony naplánován na 9. května. Ovšem, že by to ani s tímto s návratem nemuselo být tak růžové, jak si mnozí myslí, ukázalo nyní prohlášení německého ministra, který navrhuje, aby fotbalisté hráli v rouškách.

Fotbal v rouškách?

To, že by tohle mohlo být ještě téma k velkému jednání i u nás nasvědčuje fakt, že roušky se mají nosit v Česku minimálně další dva měsíce, ale restart naší ligy je plánován už na přelom května a června.

Asi by to bylo velmi demoralizující, kdyby lidé, co musí nosit povinně roušky, viděli v televizi fotbalisty, kteří běhají po hřišti bez nich. Na druhou stranu, těžko si představit výkon fotbalisty, který sprintuje v plné rychlosti a má na sobě roušku.

Podle návrhu německého ministerstva práce a sociálních věcí by měli hráči a rozhodčí mít během zápasů na obličeji roušky vyhovující lékařským předpisům. Pokud by se stalo, že někomu na hřišti rouška sklouzne, utkání by muselo být okamžitě přerušeno.

Dalším zádrhelem je i to, že by si hráči a sudí museli podle tohoto plánu měnit roušky po každých 15 minutách, což by zápas výrazně prodloužilo. Tohle, ale nejen to, dokazuje, že návrat k normálu bude ještě hodně dlouhý.

FC Barcelona jako průkopník

Možnou alternativu k rouškám na hřišti nám ukázala FC Barcelona už před pár lety na jednom ze svých předsezonních tréninků, aniž by tušila, že by tento zábavný tréninkový prvek mohl najít širší využití. Hráči si tehdy oblékli velké bubliny kolem těla.

A právě díky těmto bublinám by hráči mohli dokonale splňovat požadované rozestupy a zároveň mít chráněný nos i ústa. Kopat se v tom očividně dá a jako bonus jsou vyřešené ruce ve vápně.

Jeví se to samozřejmě úsměvně a jako poměrně velké sci-fi, ale kdo ví v dnešní nepředvídatelné době. Třeba se touto variantou některý ministr inspiruje.

Podívejte nyní na video z tohoto originálního a dost možná průkopnického tréninku.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 1x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení