Češi, kteří se narodí v určitý den dostanou 15 tisíc korun. Pěkný dáreček, to se nečekalo


Hashtagy článku: #Češi #Peníze
reklama
Rate this post

Kdo si myslí, že Česká republika je v situaci, kdy je potřeba šetřit na všech frontách a každou vydanou korunu třikrát otočit, než ji za něco utratíte, mýlil by se. Lidé by se sice měli mírnit, ale instituce spadající pod magistrát nebo stát dál utrácejí, jako by se nic nestalo.

Lidé to nechápou

Naprosto neuvěřitelné je například oznámení primátora hlavního města Prahy. Právě v době představení konsolidačního balíčku ohlásil návrat tradice, což mimo jiné znamená, že lidé platí více daní a dostávají za ně méně kvalitní služby.

Město údajně obnovilo peněžní dar ve výši 15 000 korun za každé dítě narozené 1. ledna. Peníze se navíc vrátí i do letošního roku, kdy odměnu dostane celkem 19 dětí, z toho dvanáct dívek, sedm chlapců.

Samozřejmě v konečné částce nejde o výrazný výdaj a je jasné, že se v miliardovém rozpočtu ztratí. Mnoho lidí si to však nemyslí a v oznámení zveřejněném na sociálních sítích nezůstalo na tomto nápadu jediné vlákno suché. I když jsme dlouho hledali, nenašli jsme jediný příspěvek, který by dal tomuto kladnému hodnocení.

Fotografie: Shutterstock

Dělají to i ostatní

Většina diskutujících poukazuje na to, že je nesmysl někoho zvýhodňovat jen proto, že se narodil první den v roce. A pokud něco takového chtěli ocenit, mělo se to udělat třeba přijetím na starostu, pamětním listem. Proč ale platit 15 000 korun do kapes všech daňových poplatníků?

Starosta se nějakou dobu snažil hájit chabými argumenty, že jde o symboliku a tradici, ale neuspěl. Naopak, mnozí říkají, že je to špatné znamení, zvláště v dnešní době, kdy strana, do které starosta patří, chce, aby se lidé připoutali a prožili těžké časy.

Nejde však jen o Prahu. Jak někteří upozornili, podobné dárky se rozdávají i na jiných radnicích. Možná by bylo vhodné doporučit nadřízeným, aby se takových věcí zdrželi.

Fotografie: Shutterstock

Pokračujte ve čtení.
Rate this post
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení