Cestující se chopil za jízdy volantu místo řidiče autobusu, který odpadl

"Superman z autobusu!" dalo by se říct. Nechybělo totiž málo a na dálnici u Jablonce mohlo dojít k tragédii.
Hashtagy článku: #Česko #Nehoda autobusu
zdroj: Twitter, Policie
reklama

Na pravidelné lince společnosti Regiojet mezi Libercem a Prahou zkolaboval řidič autobusu. Jednalo se o posilový spoj, který pro Regiojet zajišťovala firma Eurospedice.

Za vším stály bohužel zdravotní komplikace řidiče. Krátce po 7. hodině ranní začal autobus na dálnici u Jablonce kličkovat, následně řidič zkolaboval vůz v rychlosti narazil do pravých svodidel.

Pro zhruba padesát cestujících se v tento moment změnila doposud poklidná jízda ve vážné obavy o svůj život.

Naráz to musel být poměrně silný, protože vymrštil řidičovo bezvládné tělo na podlahu. V ten moment však zasáhl "Superman" z řad cestujících, který okamžitě převzal řízení autobusu a jeho divokou jízdu dostal pod kontrolu. Tím minimálně zabránil zranění ostatních cestujících a dost možná někomu zachránil i život.

Řidič - cestující dovezl autobus na asi kilometr vzdálenou nejbližší čerpací stanici. Následně ostatní zavolali záchranáře a policii. Záchranná služba převezla řidiče autobusu do nemocnice, z cestujících nebyl nakonec nikdo zraněn.

zdroj: Twitter, Policie

"Snad se k němu touto cestou naše poděkování a uznání dostane... Zachránil možná život nejen řidiči, ale také svým spolucestujícím. Jen díky jeho perfektní reakci se nikomu nic nestalo a my nemuseli vyjíždět se stanem a vozidlem hromadného neštěstí... Děkujeme!" napsali záchranáři na Facebooku děkovný vzkaz adresovaný hrdinovi.

Za tento hrdinský čin cestujícímu poděkovala také firma Eurospedice, stejně tak i Regiojet, který muži věnuje jízdenky na vlaky a autobusy.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 1x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení