Chorvatsko otřáslo zemětřesení. Video jej zachytilo v přímém přenosu

Chorvatsko se ocitlo v šoku po silném zemětřesení, které zde nepamatují. Během rozhovoru zachytilo zemětřesení video v přímém přenosu.
zdroj: Youtube
reklama

Zatímco otřesy do 4,5 Richterovy stupnice lidé často ani nepocítí, Chorvatskem otřáslo zemětřesení o síle až 6,4. To značí silné zemětřesení.

Chorvatsko tak krátce před Silvestrem zažilo událost, kterou nepamatuje. Zemětřesení si zatím vyžádalo 7 obětí a velké škody na majetku. Mezi nejvíce postižené oblasti patří města Sisak, Petrinja a Glina.

Podle odborníku se země bude třást ještě nějakou dobu, tyto otřesy by však již měly dosahovat menších hodnot od 3,9 do 4,8 stupně.

V městě Petrinji o 16 000 obyvatelích došlo nejprve 28. prosince k lehčím zemětřesením o síle 5,2 a 4,9. Druhý den zde došlo k již zmíněnému silnému zemětřesení o síle 6,4. Tento otřes město značně poničil a navíc byl zachycen na videu během tiskové konference k událostem předešlého dne.

Muž na videu zrovna promlouvá na kamery a v ten moment...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Muž na videu zrovna promlouvá na kamery do mikrofonu a v ten moment se začne třást nejen kamera, ale i celá země. Záběry to jsou opravdu děsivé, jako vystřižené z nějakého katastrofického filmu.

Zemětřesení trvalo jen krátce a protagonistům na videu se naštěstí nic nestalo, ale i tak za sebou zanechalo značné škody, což je vidět i v dalších sekundách videa.

Následky jsou poničená auta, budovy, chodníky a neobyvatelné domy. Docela spoušť za tak krátkou dobu, že?

Podívejte nyní na zemětřesení v přímém přenosu na videu.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 1x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení