Dívka volala před smrtí o pomoc z vrahova telefonu. Policie myslela, že si dělá srandu

Obrovskou dávku laxnosti tamní policie musí nyní zkousnout Rumunsko, když vyšly najevo okolnosti smrti mladé patnáctileté Alexandry. Tu zavraždil při stopování pětašedesátiletý vrah Gheorghe Dinca.
zdroj: Youtube 2x
reklama
5/5 - (2 votes)

Mladá Alexandra Macesanu měla celý život před sebou, bohužel nastoupila 24. července do auta na cestu, která byla její poslední. Řidičem byl Gheorghe Dinca, který ji unesl a následně zavraždil.

Tohle samo o sobě by bylo velice smutné. Daleko smutnější záležitost však dělají z tohoto příběhu zveřejněné informace o konání, či lépe řečeno nekonání policie.

Dívka se 3x dovolala na policejní linku, kde dokonce dokázala popsat, kde se aktuálně nachází. Policisté to ovšem brali jako vtip, či srandu a případ vůbec neřešili.

Ano, v dnešní době Youtuberů je těžké věřit mladým lidem každé slovo, ale to policii v takto laxním chováním v žádném případě neomlouvá. Vždy je lepší vyjet k zásahu 3x zbytečně, než jednou nevyjet vůbec. Tohle byl bohužel ten druhý případ.

"Už přichází, už přichází," zaznělo v posledním hovoru. Poté vrah oběť...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

"Už přichází, už přichází," zaznělo v posledním hovoru. Krátce poté vrah oběť pravděpodobně zabil. Rumunská policie si tento případ rozhodně za rámeček nedá, tamní policejní složky totiž celou událost podcenily opravdu nehorázným způsobem.

Nejprve brali hlášení jako vtip, poté po dlouhých 16 hodinách vyslali hlídku, která ještě další 3 hodiny čekala na soudní povolení, aby se podívala do domu, který jim Alexandra popsala. V nálehavých případech však prý tento příkaz není nutný.

Vrahova sousedka dokonce také upozornila policii telefonickým hlášením, že slyší z vedlejšího domu křik. Ani tímto oznámením se však bohužel policie nezabývala.

V Rumunsku následně začaly velké protesty namířené proti práci policie. Na základě této hrůzné události a masivních protestů byl již odvolán policejní prezident a zbytek policejního útvaru čelí velké kritice i od prezidenta a dalších politiků.

Policie vzala do vazby pětašedesátiletého Gheorghe Dinca, který zprvu tvrdil, že dívku vůbec nezná. Nedokázal však důveryhodně vysvětlit, proč dívka volala před smrtí o pomoc právě z jeho telefonu. Na zahradě jeho domu našla policie následně kusy těla Alexandry. Pod tíhou důkazů se Dinca k vraždě doznal.

Na jeho pozemku vyšetřovatelé ovšem nalezli také další těla. Bývalý automechanik, který si přivydělával jako řidič taxíku, má na svědomí celkem 3 dívky.

Dinca se tak dále přiznal k vraždě Luizy Melencuové, která byla pohřešovaná z dubna tohoto roku a třetí doposud neznámé dívce, kterou rumunská média zatím nemedializovala.

Vrah těla dívek rozpouštěl v sudu s kyselinou. Jeho motiv je dosud neznámý.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (2 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení