Jako z hororu! Takhle vypadal Youtuber po 7 dnech, které strávil sám ve tmě v opuštěné chatě: Co se tam stalo?

Český Youtuber známý pod přezdívkou StandaShow vylezl z komfortní zóny svého "pokojíčku", odkud vysílá jako mnoho jiných kolegů Youtuberů svou show, vyjel do vesnice Bykáň na Kutnohorsku a tam se nechal zavřít na 7 dní do tmy. Tohle slibuje zajímavý experiment!
zdroj: Youtube, StandaShow
reklama

Nechal se zavřít na celých 7 dní do speciální chaty, kde se provozuje služba s názvem Léčba tmou.  Provozovatel mu zajistil každodenní přísun potravin, vše ostatní bylo na něm samotném a jeho vůli.

Nesměl použít mobilní telefon a kromě kamery ani jinou elektroniku. V chatce měl k dispozici pouze koupelnu se záchodem a postel.

Překvapením jistě nebude to, že většinu času strávil právě v posteli. O tom, jestli je venku noc, den nebo jaká je hodina, neměl Youtuber po celou dobu vůbec ponětí. Pro někoho by z toho mohla nastat i poměrně schizofrenní situace.

Jakmile zhasnul světlo, působil velice dezorientovaně, jeho orientace ve tmě se však den ode dne lepšila. Pro Youtubera to byla mimojiné i názorná ukázka toho, jakou situaci zaživají nevidomí lidé každý den, když přijdou do neznámého prostředí.

Prožíval také abstinenční přiznaky závislosti po nových informacích, které se dějí v okolním světě, a které je zvyklý denodenně "konzumovat". Tohle by pravděpodobně zažívala i spousta dalších moderně žijících lidí, přeci jen jsme zvyklí otevřít internet a zjistit vše (i to co mnohdy nechceme) během pár sekund.

Dokážete si představit být někde zavření celých 7 dní ve tmě?

Podívejte nyní na celý vskutku zajímavý experiment na videu...

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 1x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení