Jakub Janda poslal Karlu Gottovi narozeninový vzkaz. Podle něj pomáhá extrémistům a ruským zájmům

Karel Gott bude tuto neděli slavit 80. narozeniny. Dárek, který mu poslal aktivista Jakub Janda, asi ani zdaleka nečekal.
Hashtagy článku: #Jakub Janda #Karel Gott
zdroj: Facebook 2x
reklama
5/5 - (6 votes)

Ředitel think-tanku Evropské hodnoty se do "mistra" ostře pustil na svém Facebookovém profilu.

Někdo by řekl, že mohl Jakub Janda počkat s příspěvkem na další týden, až bude mít Karel Gott po oslavách, přeci jen věřme, že extrémisti a ruské síly naši zemi během týdne nezničí, ale jeho cílem bylo pravděpodobně šokovat a využít k tomu právě příležitost 80. narozenin našeho nejslavnějšího zpěváka.

"Úspěch v jedné pracovní oblasti vůbec neznamená, že se jinak nebudete chovat poblázněně a nebezpečně. Karel Gott je sice kulturní legendou, ale když veřejně propaguje ty nejhnusnější konspirační teorie, tak dělá pro české extrémisty a ruské destabilizační zájmy více práce než Aeronet a 'Parlamentní' listy dohromady. Je to smutný konec," napsal Janda na svém Facebooku.

zdroj: Facebook

Jakub Janda z Evropských hodnot zřejmě naráží na rozhovor z roku 2001, který poskytl Karel Gott Magazínu Pátek Lidových novin.

Trnem v oku mu bude zejména část "Jsem přesvědčený, že zvlášť v posledních stoletích nejde o žádné omyly, naopak politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války. Vždy je o vítězích rozhodnuto dávno předtím. Stejné banky podporovaly toho, kdo je rozpoutal, a vyjednávaly s tím, kdo byl napaden. Domlouvaly se, čím budou platit, až jim budou posílat zbraně. Běh světa řídí tyto vysoké nadstátní kruhy, tzv. ilumináti nebo osvícenci, a také svaté řády a lóže až po mysticko-okultní organizace," odpověděl tehdy na otázku redaktora Gott. Zpěvák následně svou myšlenku rozvedl v rozhovoru dále. Celý rozhovor z roku 2001 si můžete přečíst na webu Lidovky.cz, který jej v roce 2017 digitalizoval.

Nutno říci, že od tohoto rozhovoru uběhly už dlouhé roky a ani Jakub Janda se svou lechtivou minulostí nemá úplně zameteno před svým prahem.

Na čí straně jste vy? Napište nám to dolů do komentářů.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (6 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení