Vstup Jana Čermáka do hry
Jan Čermák je známý tím, že skupuje předlužené a problémové firmy, do kterých nalije peníze, postaví je na nohy a následně se ziskem prodá. U Soukupovy firmy to nebylo jinak. Čermák potřeboval získat firmu celou, protože s Jaromírem Soukupem v pozadí bylo nemožné dosáhnout jakékoli dohody, což platilo i pro zaměstnance.
Přenechání podílu a zrušení Soukupových pořadů na TV Barrandov bylo tedy nevyhnutelné. A také se tak stalo.
Důkazy proti Soukupovi
Jaromír Soukup ovšem tvrdí něco zcela jiného. „Říkám vám, jak to je, tedy 50/50. Je tam (Evidence skutečných majitelů – pozn. red.) nějaký chybný zápis. To bude opraveno, počkejte do zítřka,“ sdělil minulé úterý Deníku N. Avšak po šesti dnech důkazy v Evidenci skutečných majitelů stále ukazují stoprocentní podíl Jana Čermáka ve firmě Empresa Media, která vlastní Barrandov Televizní Studio.
Nepřesvědčivá tvrzení
To, že ani po týdnu nebyla údajná chyba opravena, působí velmi nevěrohodně. I když v Obchodním rejstříku Soukup stále figuruje jako člen představenstva, vlastnický podíl tam není zobrazen. Jaromír Soukup tedy zřejmě není majitelem TV Barrandov.
Možná záchrana před Janouškem?
Podle jedné verze příběhu, kterou redakce eXtra.cz zveřejnila, neměl Soukup dostat za druhou půlku společnosti ani korunu, protože ho Jan Čermák zachránil před 300 miliony jeho dluhů Romanu Janouškovi. Soukup měl údajně dlužit osobně, nikoli jako podnikatel. Jaromír Soukup se k těmto informacím naší redakci nevyjádřil. Před časem však Hospodářským novinám tvrdil, že o žádných dluzích neví, což může být pravda, protože dluhy mohly být mezitím vyrovnány.
Soukupova situace je důkazem toho, jak rychle může klesnout z vrcholu mediálního magnáta na obyčejného moderátora. Ačkoliv se snaží pravdu skrýt, důkazy mluví jasně proti němu.