Odhalil Kazma ohledně sázky s Leošem Marešem celou pravdu? Možná šlo úplně o něco jiného...

Nejdříve na internetu veřejný nepřítel č. 1, po odhalení "pravdy" miláčkem národa. I takhle by se daly popsat naprosto protichůdné komentáře a názory ohledně Kazmy v době, kdy se "neštítil využít dopravní nehody k tomu, aby získal od Leoše Mareše Ferrari" a nyní, kdy účelém celé této kauzy měla být od počátku dobrá věc.
zdroj: Stream.cz/BulWar.cz
reklama

Pointou toho všeho však možná je nakonec ještě úplně něco jiného.

Kazma totiž ukázal, jak snadno lze zmanipulovat masu lidí na internetu jak v záporném, tak i následně pozitivním smyslu, naprosto podle svých představ a cílů.

Jednou ho lidé nenáviděli, nyní ho milují. Vše podle plánu.

V tom by měl každý uvažující člověk najednout zbystřit, protože se v tento moment ocitá uprostřed různých manipulací a vykládání pravdy podle toho, jak se to někomu jinému hodí. A to není něco zrovna 2x dobrého.

Mezitím, co v prvním případě šlo o videa a prohlášení, která měla záměrně vzbudit nenávistné komentáře lidí na internetu...

zdroj: Facebook/Stream.cz/Bulwar.cz

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Mezitím, co v prvním případě šlo o videa a prohlášení, která měla záměrně vzbudit nenávistné komentáře lidí na internetu...

zdroj: Facebook/Stream.cz/Bulwar.cz

Video s odhalením bylo naopak vytvořené za účelem kladných reakcí, které nyní přicházejí.

zdroj: Facebook/Stream.cz/Bulwar.cz

Ukazuje to, jakou sílu může mít jedna osoba, tým nebo pořad a jakým způsobem lze překrucovat skutečnost k obrazu svému. Nikdo nemůžeme tušit, jaký byl původní záměr, máme však tendenci věřit všemu, co nám bylo podsunuto.

Pasáže ohledně problematiky nezastování u nehod a kampaně 1/10 jsou samozřejmě pěkné a úctihodné. Ukázka lehké zmanipulovatelnosti veřejnosti je ovšem spíše alarmující.

Ať už bylo záměrem udělat ze sázky o Ferrari dobrou věc úplně od začátku nebo se jednalo pouze o záchranu nepovedeného pranku, svůj účel to splní.

Závěrem se hodí použít známou hlášku: Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina...

reklama
Skóre: 4.6 (92%) hlasováno 5x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení