Koronavirus v Česku skutečně zabíjel. Příběh ženy, která ztratila zdravého manžela

Českem se přehnala první vlna koronaviru bez výraznějších ztrát a škod, a tak někteří nyní nabyli dojmu, že všechna opatření vlastně byla úplně zbytečná, nemožnost cestovat všem strašně omezila lidská práva, a že celá krize s koronavirem je pouze uměle vyvolaná hysterie. Přesně pro takové hrdiny je tento příběh o skutečné oběti koronaviru v Česku.
zdroj: Donio.cz
reklama
5/5 - (2 votes)

Někteří lidé v Česku si dokonce myslí i to, že na koronavirus u nás nikdo nezemřel, protože buď nechtějí věřit oficiálním statistikám, nebo je cynicky zpochybňují v tom smyslu, že nakažení měli jinou vážnou nemoc, na kterou by stejně brzo zemřeli. V tomto mylném názoru je bohužel mnohdy podporují i některé známé osobnosti v různých mediálních rozhovorech.

Mnoho lidí si vůbec neuvědomuje ten fakt, že právě díky velmi rychle zavedeným opatřením a nepohodlným nařízením jako nošení roušek, či nastavením přísných hygienických pravidel se u nás nákaza příliš nerozšířila a ve srovnání s ostatními státy tak máme výrazně nižší smrtnost.

Na základě toho ovšem mají nyní někteří Češi o nákaze zkreslený pohled a považují ji pouze za "jinou chřipku". Ale koronavirus rozhodně chřipka není, nechová se tak a je nebezpečnější.

Ani mírný průběh epidemie v žádném případě neznamená, že u nás na tuto nemoc nikdo nezemřel. Dokonce neplatí ani to, že obětí musí být nutně pouze chronicky nemocný, či oslabený člověk.

My vám dnes ukážeme smutný příběh konkretní rodiny, která přišla o manžela a tatínka, který byl do doby, než se nakazil koronavirem, zdravý a ve svých čtyřiačtyřiceti letech na vrcholu sil.

Paní Martina se se svou ztrátou podělila na portálu Donio.cz, jehož prostřednictvím požádala o finanční podporu 80 000 kč:

"Ke konci března začal můj, do té doby zcela zdravý manžel, pociťovat příznaky respiračního onemocnění. Teploty a problémy s dýcháním neustupovaly, proto manžel telefonicky kontaktoval svého lékaře, který mu předepsal antibiotika. Ta ovšem zabrala jen na chvíli a manželův stav se začal opět zhoršovat. Teploty opět vyskočily a stěžoval si, že má pocit, že plíce bolí tak, jako by ani nebyly jeho. V úterý 24. 3. měl už takové dechové obtíže, že i lékař po telefonu poznal, že hospitalizace bude nevyhnutelná. Když odjížděl, viděli jsme se naposledy. Ani pusu jsme si nestačili dát. Na sobě měl jen tepláky, rifle si vzal s sebou, aby měl co na sebe, až pojede z nemocnice domů. Nikoho nenapadlo, že by se nevrátil...," uvedla na portálu Donio.

zdroj: Donio / MZCR

"Po jeho hospitalizaci už přicházela jedna špatná zpráva za druhou. Ve středu se jeho stav zhoršil natolik, že ho lékaři uvedli do umělého spánku a rozhodli o napojení na mimotělní oběh. Bohužel ani tento zákrok se neobešel bez komplikací a manželovi praskla při zavádění hadice céva, která vede k srdci. Napojení na mimotělní oběh se tedy opět posunulo kvůli operaci srdce. Postupně mu začaly selhávat všechny orgány, až přišla v úterý 14. 4. z nemocnice zpráva ze všech nejhorší. Můj do té doby zdravý manžel, sportovec, silný chlap, kterému nebylo ještě ani 44 let, zemřel, " popsala svou velkou ztrátu paní Martina.

Kdyby každý, kdo kdykoliv zpochybňoval vážnost koronavirové nákazy, nazýval ji "chřipečkou", či uměle vyvolanou hysterií, přispěl paní Martině 500 kč, tak by vybraná částka mohla být ještě několikanásobně vyšší než požadovaných 80 000 kč.

Každý hrdina má nyní obrovskou šanci se ukázat. Přispět můžete zde.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (2 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení