Koronavirus vytvořili v čínské laboratoři, tvrdí ruský vědec. Prý tam dělali šílené věci

Přední ruský mikrobiolog Petr Čumakov z výzkumného institutu v Moskvě se vyjádřil o tom, co se prý dělo v čínské laboratoři ve Wu-chanu. Podle něj tam dělali šílené věci.
zdroj: Pixabay
reklama
5/5 - (4 votes)

"Dělali tam šílené věci," řekl Čumakov pro The Daily Mail. Číňané podle ruského experta modifikovali koronavirus do takové podoby, až byl schopný napadat i lidi.

Ve Wu-chanu se v době propuknutí nákazy nacházela laboratoř s nejvyšším stupněm biologického nebezpečí, která byla otevřena od roku 2015. Tato laboratoř se přímo zabývala výzkumem koronavirů z netopýrů. Už od počátku laboratoř provázely obavy světových vědců z hlediska její nedostatečné bezpečnosti.

Názor, že by virus mohl být uměle vytvořen zastává u nás například molekulární bioložka Soňa Peková, na jejíž rozbor se můžete podívat na tomto videu.

Ruský odborník ovšem dodává, že Číňané s koronaviry pracují už více než 10 let a v žádném případě si nemyslí, že by chtěli vytvořit zabijácký virus záměrně. Podle něj spíš pátrali po vakcíně proti HIV a podobný názor má i francouzský virolog a nositel Nobelovy ceny Luke Montagnier.

"Je ještě brzo na to, abychom někoho obvinili, ale je fakt, že čínští vědci s koronaviry prováděli neuvěřitelné pokusy," dodává Čumakov.

Čína v posledních dnech odmítla mezinárodní vyšetřování původu viru s tím, že se chtějí naplno věnovat boji proti viru, čímž přiživili mnohé spekulace.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (4 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení