Mikuláš Minář politicky pohořel. Zato dokázal prošustrovat 6 milionů za půl roku

Těžký život politika si vyzkoušel i nedostudovaný mladík Mikuláš Minář. Politik je jednou milován, jindy nenáviděn a svou kariéru má daleko těžší něž kdejaký aktivista, o čemž se Minář přesvědčil na vlastní oči.
zdroj: Wikipedia
reklama
5/5 - (1 vote)

Minářovo hnutí Lidé PRO končí po půl roce, kdy mělo mizernou podporu mezi voliči a nepodařilo se tak naplnit ambiciózní představy zakladatelů. Takový jepičí politický život si však bývalý lídr Milionu chvilek pro demokracii opravdu nepředstavoval. Projekt navíc skončil s pachutí toho, že 6 milionů korun, které se podařilo vybrat od podporovatelů, zmizelo neznámo kam.

Když Mikuláš Minář ještě jako politický aktivista naplnil Letnou při protestech proti Babišovi, byl obdivován. Nyní, když se v reálné politice se svým hnutím nedokázal vůbec prosadit a navíc prošustroval za pouhý půl rok 6 milionů korun z kapes dárců, je jeho popularita na dně.

Vrcholy a pády jsou něco, co zažije každý politik, ale ne každý změny nálad veřejnosti dokáže ustát. Politický osud Mináře se naplnil velice brzy, kdy neustál tlak možného neúspěchu, své hnutí rozpustil a sobě si nařídil dle vlastních slov bobříka mlčení. Bohužel i o penězích.

Pochybnosti s účetnictvím hnutí

Bývalý ředitel Transparency International a jedna z tváří končícího Minářova hnutí David Ondráčka vyzval zakladatele Mikuláše Mináře, aby zveřejnil...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Bývalý ředitel Transparency International a jedna z tváří končícího Minářova hnutí David Ondráčka vyzval zakladatele Mikuláše Mináře, aby v maximálním rozsahu zveřejnil vyúčtování neúspěšného projektu.

Minář však ohledně financování doposud mlží. Na dotazy médií neodpověděl. Naopak si postěžoval, že média naskakují na vlnu toho, že by se snad na vybraných darech mohl někdo napakovat.

 

 

Podobný osud jako Jan Fischer

Mikuláše Mináře potkal podobný osud jako Jana Fischera, který si politicky také dost věřil a vstoupil tehdy do prezidentské volby v roce 2013. V té ho porazil nejen tehdejší vítěz a současný prezident Zeman, ale i druhý Karel Schwarzenberg, který nakonec bojoval ve druhém kole právě proti Zemanovi.

Jan Fischer prošustroval spoustu peněz za neúspěšnou kampaň a navíc skončil s dluhy, což snad nebude případ Mikuláše Mináře. Tomu stačilo 6 milionů z příspěvků od jeho podporovatelů.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (1 vote)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení