Mikuláš Minář politicky pohořel. Zato dokázal prošustrovat 6 milionů za půl roku

Těžký život politika si vyzkoušel i nedostudovaný mladík Mikuláš Minář. Politik je jednou milován, jindy nenáviděn a svou kariéru má daleko těžší něž kdejaký aktivista, o čemž se Minář přesvědčil na vlastní oči.
zdroj: Wikipedia
reklama

Minářovo hnutí Lidé PRO končí po půl roce, kdy mělo mizernou podporu mezi voliči a nepodařilo se tak naplnit ambiciózní představy zakladatelů. Takový jepičí politický život si však bývalý lídr Milionu chvilek pro demokracii opravdu nepředstavoval. Projekt navíc skončil s pachutí toho, že 6 milionů korun, které se podařilo vybrat od podporovatelů, zmizelo neznámo kam.

Když Mikuláš Minář ještě jako politický aktivista naplnil Letnou při protestech proti Babišovi, byl obdivován. Nyní, když se v reálné politice se svým hnutím nedokázal vůbec prosadit a navíc prošustroval za pouhý půl rok 6 milionů korun z kapes dárců, je jeho popularita na dně.

Vrcholy a pády jsou něco, co zažije každý politik, ale ne každý změny nálad veřejnosti dokáže ustát. Politický osud Mináře se naplnil velice brzy, kdy neustál tlak možného neúspěchu, své hnutí rozpustil a sobě si nařídil dle vlastních slov bobříka mlčení. Bohužel i o penězích.

Pochybnosti s účetnictvím hnutí

Bývalý ředitel Transparency International a jedna z tváří končícího Minářova hnutí David Ondráčka vyzval zakladatele Mikuláše Mináře, aby zveřejnil...

Pokračování článku na další stránce

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 1x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...