Ministr Vojtěch prozradil, odkud si Češi vozí koronavirus. Vyjmenoval tři země

Jsme teprve na začátku července, kdy na zahraniční dovolené vyjelo jen pár Čechů, ale i tak se již začínají objevovat první případy, kdy si lidé ze svých dovolených dovezli suvenýr v podobě nákazy koronavirem.
zdroj: Pixabay
reklama
5/5 - (2 votes)

Situace se výrazně zhoršila zejména v Chorvatsku, kde platí od pondělí přísnější hygienická opatření. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že zatím se jedná pouze o jednotky nakažených českých turistů a vyjmenoval přitom tři země, ze kterých se Čechům podařilo koronavirus přivést.

Podle chorvatského Dnevnik se situace v zemi aktuálně zhoršila, kdy přibývá nově nakažených a od pondělí budou platit nová hygienické opatření, která se dotknou samozřejmě i turistů. V Chorvatsku tak budou muset od pondělí lidé nosit roušky v MHD a v obchodech.

Podle vyjádření mluvčí ministerstva zdravotnictví se potvrdily první případy nákazy českých turistů, kteří se nakazili na dovolené. "Ano, už jsme zaregistrovali první případy nákazy u osob, které se vrátily z...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Podle vyjádření mluvčí ministerstva zdravotnictví se potvrdily první případy nákazy českých turistů, kteří se nakazili na dovolené. "Ano, už jsme zaregistrovali první případy nákazy u osob, které se vrátily z dovolené. Ale jde skutečně zatím o jednotky, nikoli o desítky případů," dodal poté sám Adam Vojtěch.

Do této doby se nevědělo, o jaké země se jedná. Ministr zdravotnictví však tuto informaci veřejnosti prozradil. "Jde zejména o tyto tři země: Chorvatsko, Bulharsko a Řecko," řekl Vojtěch.

Lidé by tak měli nyní pečlivě sledovat aktuální epidemiologickou situaci v turistických zemích včetně lokálních ohnisek nákazy. Pokud někdo pojede do Chorvatska, Bulharska nebo Řecka je potřeba s rizikem počítat a preventivně se chránit.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (2 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení