Mladá dívka zemřela ve spánku kvůli svému mobilnímu telefonu. Vybuchl jí u hlavy

Obrovská tragédie se přihodila mladé školačce z Kazachstánu. Během spánku jí u hlavy vybuchl mobil a zabil ji.
zdroj: Facebook
reklama

Čtrnáctiletá Alua Abzalbeková šla večer spát s tím, že si pustí k usínání do sluchátek písničky z mobilu, přičemž telefon nechá mezitím nabíjet. To se však ukázalo jako osudová chyba.

Alua při poslechu hudby usnula, ale mobilní telefon zůstal připojený v elektrické síti. Během spánku se poté baterie mobilu přehřála a telefon, který měla položený blízko své hlavy, explodoval.

Mladou dívku našla ráno mrtvou ve vlastní posteli její rodina.

Lékař, který byl následně přivolán, již mohl konstatovat pouze smrt. Policisté na základě vyšetřování oznámili, že dívka zemřela okamžitě po výbuchu na vážná poranění hlavy. Následně provedená expertiza potvrdila, že šlo o výbuch baterie telefonu. Co zůstává záhadou je to, že nikdo jiný v domě výbuch neslyšel.

Alua byla krásná a měla celý život před sebou...

zdroj: Facebook

Nemáme sice k dispozici informace o modelu "vražedného" telefonu, ale moderní smartphony problémy s přehřátím baterie během nabíjení nemívají. Jednat se tak mohlo o chybu softwaru telefonu, který v momentě, kdy dojde k naplnění baterie na 100%, nabíjení za normálních okolností vypne a energii si místo z baterie bere přímo ze sítě.

Výbuchy mobilních telefonů, či jejich baterií jsou vzácné, ale nikoliv nevídané. Případů přehřátí baterie a následného výbuchu, či vznícení telefonu bylo za poslední roky zaznamenáno vícero.

A co vy? Necháváte nabíjet svůj mobil i přes noc?

Napište nám svou odpověď dolů do diskuze.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 4x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...