Manželka, která se v té době stále zotavovala z porodu v nemocnici, navrhla kompromis, že bude kojit syna mimo manželův dohled. Manžel však reagoval slovy, že "toho má dost". I přes manželčino upozornění na nutriční výhody kojení manžel odpověděl: "Výsledek je, že se na tebe už nikdy nebudu dívat stejně."
Pokračoval: "Myslím si, že jsi špatná manželka. Myslím si, že mě nerespektuješ. Myslím si, že jsi mi vzala radost. Přemýšlím o spoustě věcí. Mám rád tvá prsa. Teď, když byla v ústech jiného muže, už se mi tvá prsa nelíbí." Je důležité zdůraznit, že oním "jiným mužem" měl na mysli jejich novorozeného syna, nikoli dospělého muže. Když na to manželka upozornila, manžel odpověděl: "Je to chlapec. A tvůj syn. To je podle mě incest."
Po zveřejnění těchto zpráv na Redditu mnoho uživatelů vyjádřilo své názory v komentářích. Jeden z nich sarkasticky poznamenal: "Její prsa už nejsou pro jeho potěšení, teď když dělají to, k čemu byla určena, ústa jiného muže na nich byla. A všichni víme, že umělé mléko je přesně stejné jako mateřské mléko. Jak se opovažuje připravit manžela o potěšení z jejího těla?"
Další dodal: "Bože můj. Co jsem to právě četl? Otec žárlí na svého novorozence, protože je kojen, a obviňuje matku. Kam ten svět spěje? Jaký druh člověka musíš být, abys takto přemýšlel? Opravdu si myslí, že ženy jsou sexuální hračky, že? Sexualizuje a hanobí svou vlastní partnerku na základě kojení."
Uživatelka, která příběh sdílela na Redditu (nejednalo se o manželku obviněnou z incestu), poskytla další informace a uvedla: "Myslím, že naše společnost stále sexualizuje kojení, a tento muž měl na to jen přehnaně sexualizovaný pohled." Dále popsala svou vlastní zkušenost: "Když jsem se po narození mého syna vrátila do práce, můj zaměstnavatel odmítl přizpůsobit mé rozvrhy kojení. Navrhl mi, abych přešla na umělé mléko, a myslím, že manžel to s tímto myšlením přehnal."
Tento incident zdůrazňuje přetrvávající problémy ve vnímání kojení ve společnosti. Navzdory rozsáhlým informacím o zdravotních přínosech kojení pro dítě i matku někteří jedinci stále pohlížejí na tento přirozený proces skrze prizma sexualizace. Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje výlučné kojení po dobu prvních šesti měsíců života dítěte, protože poskytuje optimální výživu a podporuje zdravý růst a vývoj.
Kojení také posiluje imunitní systém dítěte a snižuje riziko mnoha infekcí. Pro matku znamená kojení rychlejší návrat dělohy do původního stavu po porodu a snižuje riziko některých typů rakoviny. Je tedy zřejmé, že kojení není pouze přirozeným procesem, ale také klíčovým faktorem pro zdraví matky i dítěte.
Příběh tohoto páru poukazuje na potřebu lepšího vzdělávání a osvěty o kojení, aby se odstranily předsudky a mylné představy, které mohou negativně ovlivnit rodinné vztahy a zdraví dětí.