Největší podvodník pod sluncem. Moc toho nevěděl, přesto se stal milionářem

Být milionářem díky světoznámé soutěžní show bylo velkým lákadlem. Datoval se rok 2003, kdy se o něco takového pokusil major britské armády Charles Ingram, akorát trochu jiným způsobem...
Hashtagy článku: #Šokující
zdroj: Youtube
reklama
4.3/5 - (11 votes)

Brit totiž vymyslel skvělý plán, kdy při své odpovědi bude "přemýšlet nahlas", a když vysloví správnou odpověď, komplic v publiku zakašle. Například při otázce za 500 000 liber, která zněla: "Podobu kterého města ovlivnil baron Haussmann? A) Říma B) Paříže C) Berlína D) Atén" se Ingram rozhodl pro správnou odpověď B), byť po delším monologu se slovy: "Myslím, že to bude Berlín. To jméno zní tak německy, řekl bych Berlín.

Nemyslím si, že by to byla Paříž. (kašel z publika) Neřekl bych, že to budou Atény a určitě to nebude Řím. Snad ještě ta Paříž... (kašel z publika) Ano, myslím, že to bude Paříž."

S touto "taktikou" opravdu došel až k vytouženému cíli, vyhrál 1 milion liber a stal se tak opravdovým milionářem.

Ovšem ne na dlouho...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

S touto "taktikou" opravdu došel až k vytouženému cíli, vyhrál 1 milion liber a stal se tak opravdovým milionářem. Ovšem ne na dlouho, podezřelého kašlání si všimla produkce pořadu, pokud by se tedy nepotvrdila u komplice v publiku tuberkulóza, muselo to být jasné i tomu největšímu blbci. "Vítěz" byl zanedlouho vyšetřován kvůli možnému podvodu.

Soud uznal vinným nejen Ingrama, ale i komplice v publiku a dokonce i jeho manželku, která se měla podílet na zosnování celého podvodu. Každý musel uhradit pokutu 15 tis. liber a všichni byli podmínečně odsouzeni k 18 měsícům vězení. Šek soutěžícímu nebyl nikdy proplacen a díl dokonce nebyl ani oficiálně vysílán.

Dosud je tento případ považován za největší podvod v historii televizních show. Riskovali všechno, aby se stali milionáři, ztratili však respekt a úctu všech...

reklama
Pokračujte ve čtení.
4.3/5 - (11 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení