Lékaři původně předpokládali, že Kachi může mít Downův syndrom nebo jinou genetickou poruchu. Její velmi světlá kůže a blond vlásky byly na první pohled nezvyklé. Avšak podrobné testy vyloučily jakékoli zdravotní komplikace. Ukázalo se, že Kachi je zdravá albínka. Albínismus, genetická porucha způsobená absencí melaninu, se vyskytuje zřídka – přibližně 1 z 17 000 narozených dětí. V Africe je sice výskyt o něco častější, přesto je stále vnímán jako výjimečný jev.
Rodina se nejprve potýkala s nepochopením a předsudky okolí. Někteří lidé pochybovali, že jsou děti sourozenci, jiní dokonce zpochybňovali jejich příbuznost s otcem. Judith se ale rozhodla neotáčet se zády k výzvám. Začala sdílet fotografie svých dětí na sociálních sítích, čímž nejen vyvrátila mýty, ale zároveň inspirovala mnoho rodičů po celém světě, aby přijali a oslavovali jedinečnost svých potomků.
Dnes jsou Kamis a Kachi školou povinní a v médiích známí jako „zázračná dvojčata“. Na Instagramu a dalších platformách mají tisíce sledujících. Jejich příběh se stal symbolem toho, že krása nezná hranice a že genetická rozmanitost je něčím, co bychom měli obdivovat, nikoli skrývat.
Odborníci uvádějí, že v rodinách, kde se albínismus již dříve vyskytl, je vyšší pravděpodobnost jeho opakování, ale nemusí to být pravidlem. V případě Kamis a Kachi však v rodině dosud žádný albín nebyl. To činí jejich případ ještě výjimečnějším. Podle lékařů se jedná o velmi vzácnou situaci – vyskytuje se přibližně jednou za několik milionů porodů, kdy se v rámci jednoho těhotenství narodí jedno dítě s běžnou pigmentací a druhé jako albín.
Přestože albínství s sebou může nést zdravotní rizika – například vyšší citlivost na slunce či slabší zrak – Kachi se těší dobrému zdraví a podstupuje pravidelné lékařské prohlídky. Její matka ji pečlivě chrání před přímým sluncem a zajišťuje, aby měla správné vybavení do školy i ven.
Kamis a Kachi dnes dokazují, že skutečné pouto mezi sourozenci nespočívá v podobnosti vnější, ale v síle vztahu, lásce a vzájemné podpoře. Jejich příběh dojal srdce lidí po celém světě a stále více rodičů díky nim začíná mluvit otevřeně o tématech jako je genetika, odlišnost a bezpodmínečné přijetí.