ODS označila Piráty za piráty. Strhla se lavina nespokojených komentářů

ODS se nelíbí, že Piráti protlačili sněmovnou návrh z pera pirátského poslance Mikuláše Ferjenčíka na 23% zdanění akcií, dluhopisů a podílových listů. Ty byly dosud od zdanění osvobozeny, když je investor držel minimálně po dobu tří let. Na základě toho ODS zveřejnila na Facebooku nelichotivou koláž o Pirátech.
Hashtagy článku: #ODS #Piráti
zdroj: Pixabay
reklama
5/5 - (3 votes)

Zase se jednou a určitě ne naposledy potvrdilo známé rčení, že potrefená husa nejvíc kejhá. Na facebookovou koláž ODS, která vyznačuje Piráty jako piráty, se ozvala spousta sympatizantů Pirátské strany, kterým se tento příspěvek tuze nelíbil.

Někteří naráželi na to, že se jedná o trapné přirovnání. Možná však už zapomněli na předvolební "vězeňský" autobus Pirátů, který označoval představitele téměř všech ostatních stran za zločince a posílal je "do tepláků" s heslem pusťte nás na ně.

K daňovým návrhům Pirátů tady máme jednoduchou grafiku.
EDIT: jsme rádi, že se Pirátům v diskusi nelíbí, když jsou přirovnáni k pirátům. Třeba je to donutí k zamyšlení, že zvyšovat daně je špatně :)

Zveřejnil(a) ODS Praha 8 dne Čtvrtek 26. listopadu 2020

Podle Wikipedie je pirát - člověk, který se dopouští zločinů na moři, resp. mořských subjektech (lodě, přístavy apod.); od tohoto názvu jsou odvozeny další významy:

silniční pirátství – nedodržování pravidel silničního provozu a ohrožování subjektů na silničních komunikacích

pirátské vysílání – je nedovolené, nebo neregulované radiové vysílání pro zábavní nebo politické účely

pirátství vodních toků – projev tzv. zpětné eroze horních částí vodních toků, při němž dochází k zařezávání a posouvání koryta toku proti směru proudění

softwarové pirátství – porušování autorského práva v oboru software

Těžko tedy říct, proč pobuřuje sympatizanty Pirátu to, když někdo označí Pirátskou stranu za piráty. Název Piráti si dala strana zcela dobrovolně, a to z marketingových důvodů, aby poutala pozornost mladých rebelů a internetové komunity.

Je tedy jasné, že se s podobnými narážkami musí zcela jistě vyrovnat. O to více, když se Piráti pomalu jistě stávají hlavním a dost možná jediným konkurentem o post premiéra proti Andreji Babišovi.

Podobné kňourání však může odradit především starší voliče, kteří netvoří pevné pirátské jádro. Voliči Pirátů by tak měli přijmout svou volbu se všemi důsledky a neměli by se stydět ani za různé konotace.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (3 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení