Pamatujete si na narkomanku Katku? Tohle dnes dělá nejznámější Češka na drogách

Katku Bradáčovou zná téměř celé Česko. Nejznámější narkomanka se dostala do povědomí lidí především díky dokumentu Heleny Třeštíkové, která s ní začala točit v roce 1996, kdy bylo dívce 19 let. Byla krásná a měla celý život před sebou. Ačkoliv se snažila několikrát se závislostí skoncovat, nikdy se jí to nepodařilo. Redakce eXtra.cz Katku potkala na stanici metra. Během krátkého povídání se nám mimo jiné svěřila s tím, co se stalo jejímu pejskovi.
Hashtagy článku: #Katka #narkomanka
zdroj: Foto: instagram.com/Koláž: bulwar.cz
reklama
5/5 - (1 vote)

Katka Bradáčová: Osud nejznámější české narkomanky

Katku Bradáčovou nedokázalo nic přimět k tomu, aby sekla s drogami a začala úplně nanovo s čistým štítem. Jak nyní hlavní hvězda časosběrného dokumentu Heleny Třěštíkové Katka vypadá? Ačkoliv se na ní její životní styl velmi podepsal, rysy v obličeji zůstaly. Stejně tak pro ni typické dlouhé vlnité vlasy a plné rty. Pohled na její ruce je však žalostný, a to hlavně kvůli nateklým prstům.

Nejznámější narkomanku, která letos v lednu oslavila už 47. narozeniny, jsme zastihli v pražském metru. Nebyla ale sama. Po boku dvou mužů si to namířila na Můstek – přesněji na linku B. Na sobě měla černé džíny, modrou džínovou bundičku a černé sportovní boty Nike. Přes rameno pak měla přehozenou velkou červenou kabelku.

Když jsme ji oslovili, vypadala chvilku překvapeně. Po pár vteřinách však strach opadl a chvilku si s námi popovídala. Zajímalo nás, co se stalo s jejím pejskem, se kterým se fotila během koronaviru pro redakci eXtra.cz. „Už ho nemám… zemřel," řekla nám posmutněle s tím, že nového si pořizovat nebude.

Foto: Aerofims

Bojuje s cirhózou

Co se týče jejího zdraví, podle posledních informací trpí cirhózou. „Bohužel se stalo to, co jí hrozilo už dávno. Má cirhózu jater a do toho velmi špatnou imunitu. Bojuje a léčí se,“ uvedla Katčina známá pro Expres.

Foto: instagram.com

Dokument Katka začala režisérka Helena Třeštíková natáčet v roce 1996. Tehdy bylo dívce s nádhernou tváří pouhých devatenáct let. Žila v terapeutické komunitě a s drogami chtěla přestat, to se ale bohužel nestalo. Kateřině z drog nepomohli ani její partneři, ale nenakopl ji ani fakt, že otěhotněla. Dcera Terezka se nakonec narodila, ale v roce 2010 byla předána do péče její babičky.

Smutný konec nadějí

Katka Bradáčová je smutným příkladem toho, jak náročné a často neúspěšné může být bojování se závislostí. Ačkoliv měla krásný začátek a slibnou budoucnost, její životní volby ji vedly na cestu, ze které se nikdy nedokázala vrátit. Její příběh, zachycený v dokumentu Heleny Třeštíkové, je varováním pro všechny, kteří si myslí, že s drogami si lze zahrávat.

Foto: instagram.com

Katka, kterou život plný závislostí a problémů zlomil, nyní bojuje nejen s následky svého životního stylu, ale i s vážnými zdravotními problémy. Její příběh je připomínkou toho, jak důležitá je prevence a podpora pro ty, kteří se snaží vymanit ze spárů závislosti.

Pokračujte ve čtení.
5/5 - (1 vote)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení