Podle lékařů jí zbývalo jen pár dní života, protože měla vážně poškozený mozek. Dnes je ale překrásná


Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
zdroj: foto: facebook.com/ koláž: bulwar.cz
reklama
Rate this post

Kenadie Jourdin-Bromley přišla na svět 13. února 2003 v Ontariu, a přestože to byl pro její rodiče nejšťastnější den, jejich radost byla zakalena obavami. Lékaři byli v šoku – jejich malá holčička vážila pouhých 1,13 kg a měřila necelou polovinu běžných novorozeneckých centimetrů. Zdravotnický personál ji okamžitě přezdíval Malenka, což dokonale vystihovalo její miniaturní vzhled. Lékaři však měli temné předpovědi: její mozek byl vážně poškozen a šance na přežití byly mizivé. Rodiče se ocitli před nejtěžším rozhodnutím svého života a nechali Kenadie pokřtít ještě v den jejího narození, připraveni na nejhorší možný scénář.

reklama

Přestože lékařská věda byla jednoznačná ve svém verdiktu, rodina se s takovým osudem odmítla smířit. Kenadie žila dál, a to i navzdory prognózám, které jí dávaly jen několik málo dnů života. Po dlouhých osmi měsících plných nejistoty byla konečně stanovena diagnóza. Kenadie byla jednou z neuvěřitelně vzácných lidí trpících nanismem. Toto onemocnění, které postihuje přibližně jen sto lidí na celém světě, přináší nejen extrémně malý vzrůst, ale také celou řadu zdravotních komplikací, včetně mentální retardace, zažívacích a dýchacích obtíží.

foto: facebook.com

Navzdory svému postižení se Kenadie ukázala být neuvěřitelně silnou a odolnou dívkou. Lékaři, kteří předpovídali její brzký konec, museli přehodnotit svůj postoj, když viděli, jak Malenka bojuje. Rodiče neúnavně podporovali její každý krok, a Kenadie, i přes neustálé zdravotní výzvy, začala žít plnohodnotnější život, než si kdokoliv dovedl představit.

foto: facebook.com

Dnes je Kenadie mladou slečnou, která navštěvuje běžnou školu a snaží se zapojit do života svých vrstevníků. I když její kosti zůstávají křehké a její zdravotní stav je neustále pod lékařským dohledem, její nezdolná povaha jí umožňuje dělat to, co miluje. Plavání, bowling a dokonce i hokej se staly jejími oblíbenými aktivitami, a tím dokazuje, že její tělo sice může být křehké, ale její duch je nezlomný.

Zatímco Kenadie prokázala, že dokáže čelit nejtěžším výzvám, realita jejího onemocnění je neúprosná. Lidé trpící nanismem se často nedožívají více než třiceti let, což je pro rodiče Kenadie zdrojem neustálého strachu. Každý den s ní je pro ně dar, ale také připomínka křehkosti jejího života. I přesto se snaží být optimističtí a doufají, že pokroky v medicíně umožní jejich dceři žít co nejdéle bez dalších vážných zdravotních problémů.

foto: facebook.com
foto: facebook.com

Kenadie je živým důkazem toho, že lékařská věda nemusí mít vždy poslední slovo. Její příběh je inspirací nejen pro její rodinu, ale pro každého, kdo se potýká s těžkými životními situacemi. Její odhodlání a síla ukazují, že ani ty nejtemnější prognózy nemusejí být konečné. Rodiče se snaží vychutnávat každý okamžik s ní a věří, že společně překonají jakoukoliv překážku, kterou jim život postaví do cesty.

Pokračujte ve čtení.

VRÁTIT SE NA PRVNÍ STRANU

Rate this post
Autorský
článek



Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení