Policista ve službě promluvil. Proč zaklekávají na lidi bez roušky? A jak se tomu bránit?

Česko je rozčarované záběry policistů, kteří drsným způsobem zakročili proti lidem, co nemají roušky. Jak to vlastně vidí policisté z jejich pohledu? Nabízíme vám exkluzivní zpověď jednoho z nich.
zdroj: Facebook 2x
reklama

Na Facebooku se začala šířit zpověď policisty, který chtěl zůstat v anonymitě, ve které říká, proč vlastně zaklekávají na lidi, co nenosí roušky. Radí také, jak tomu snadno předejít.

Zpověď policisty k aktuální situaci

U policie nejsem už žádný nováček, ale to, co se děje teď, mne vcelku ubíjí. Nadávalo se na nás vždycky, vždycky jsme byli ti nejhorší, na to jsme si asi všichni zvykli. Jsme represivní složka a tak od nás nikdo nemůže chtít, že budeme na všechny jen hodní, že budeme všem pomáhat a všechny chránit, což je heslo, který nám nějaký „inteligent“ nechal napsat na auta.

Dělat de***y z policajtů a jejich natáčení se stává pomalu národní sport, jenže my za současnou situaci nemůžeme. Tuto vládu si zvolili lidé v demokratických volbách, ne policajti a strážníci, to svéprávní občané zvolili ty tam nahoře jako své zástupce a dali jim moc naší zemi vládnout a tím pádem i nařizovat.

I my jsme v pasti z nesmyslných nařízení, která se stále mění. Myslím, že většina z policistů je kontroluje cestou nejmenšího odporu, samozřejmě dle situace. To znamená například, na jednu stranu ano, nemáš roušku tam, kde jí máš mít, ale kilometr od tebe nikdo není, takže logicky asi těžko někoho nakazíš. Na druhou stranu, mne kvůli tobě sem někdo poslal, jsou tu v okolí lidé, kteří se dívají, natáčí a čekají, jak to vyřeším. Takže ty si teď nasadíš tu roušku, aspoň než odejdu, dáš mi občanku nebo mi nahlásíš jméno, protože na jednu stranu potřebuji vědět, s kým mluvím, zda nejsi v pátrání nebo nemáš nějaký jiný průser a na druhou potřebuju mít nějaký důkaz, že jsem s tebou fakt něco řešil. Já tě vylustruju, vyřeším tě domluvou a půjdeme si každý svou cestou. V klidu a bez emocí… jenže tohle už začíná být jen pohádkou…

Lidé, kteří jsou naštvaní...

Pokračování článku na další stránce

reklama
Skóre: 4.2 (83.75%) hlasováno 32x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení