Politické matadory rozzuřil Zemanův projev o Vrběticích. Byla to prý velezrada

Po týdnu od oznámení premiéra Babiše a vicepremiéra Hamáčka ohledně zapojení ruských agentů do výbuchu ve Vrběticích prolomil bobříka mlčení i náš prezident Miloš Zeman.
zdroj: Wikipedia 3x
reklama
3/5 - (2 votes)

Zeman ve svém televizním projevu na Primě popsal, že existují dvě vyšetřovací verze. Buď šlo o špatnou manipulaci s muničním materiálem, nebo za to může ruská rozvědka.

Hned po mimořádném projevu prezidenta k výbuchům ve Vrběticích z roku 2014 následovala Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News.

Prezidentův projev a následný rozhovor s redaktorkou vyvolal reakce mnoha politických hvězd současnosti i minulosti. Nabízíme vám nyní několik z nich. Některé jsou opravdu výživné.

Petr Fiala

"Mimořádný projev prezidenta nic mimořádného nepřinesl. Miloš Zeman to všechno mohl říct už před týdnem. Jsme v absurdní situaci: celá země si oddechla, že...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

"Mimořádný projev prezidenta nic mimořádného nepřinesl. Miloš Zeman to všechno mohl říct už před týdnem. Jsme v absurdní situaci: celá země si oddechla, že se prezident nepostavil přímo proti zájmům ČR. Jen všechno tak nějak zpochybnil. Tak na tom bohužel jsme," napsal na svém Twitteru lídr koalice SPOLU a předseda ODS Petr Fiala.

Petr Fiala vzal du ruky Twitter i při následném rozhovoru. "Miloš Zeman se v dnešním rozhovoru nezlobil na Rusko, ale na redaktorku, protože mu kladla otázky. Sám místo jasných slov hlavy státu a vrchního velitele ozbrojených sil také kladl otázky a zpochybňoval zpravodajské služby. Vážně zvláštní formát vystoupení prezidenta," dodal v dalším příspěvku.

Mirek Topolánek

Ani bývalý premiér Topolánek nenechal na Zemanovi nit suchou. "Věřím, že ti, kterým byl projev určen (a určitě i do ruštiny simultánně tlumočen), jsou spokojeni. Nám, ostatním, zbývá se pozvracet nebo...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

"Věřím, že ti, kterým byl projev určen (a určitě i do ruštiny simultánně tlumočen), jsou spokojeni. Nám, ostatním, zbývá se pozvracet nebo mlátit hlavou do zdi. Víc v tuhle chvíli nezmůžeme," uvedl Zemanův neúspěšný protivník v prezidentském klání Mirek Topolánek.

Miroslav Kalousek

I Miroslav Kalousek při Zemanově proslovu ukázal, že si s Twitterem rozumí. "Zemanův projev byl mimořádně záludný vůči vlastní zemi. Vyjádřil důvěru vůči bezpečnostním složkám, ale v podstatě zpochybnil jejich závěry. Se závěry chce vyčkat, dokud se to "jednoznačně neprokáže". Připomíná mi to Čapí hnízdo. Jenže tohle je mnohem závažnější a nebezpečnější," napsala zde dlouholetá hvězda naší politiky.

"Jsme ve velmi vážné hybridní válce. A v této válce se náš prezident připojil k nepříteli, aby mu pomáhal zpochybnit, rozmlžit, v ideálním případě vyvrátit vyšetřování a závěry našich služeb. Z mého pohledu je to velezrada," nešetřil Zemana dále Kalousek.

reklama
Pokračujte ve čtení.
3/5 - (2 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení