Při dědickém řízení mě sestra odrbala. Netušila však, jak moc se přepočítala, říká pan Jiří

V dnešním článku vám nabídneme příběh pana Jiřího, který zažil životní trable během dědického řízení. Vše však nakonec skončilo jinak, jak by mnozí čekali.
Hashtagy článku: #Příběhy #Životní příběh
zdroj: Pixabay
reklama
4.2/5 - (4 votes)

Po smrti obou rodičů jsem nic nechtěl. Vůbec jsem si nedokázal představit, že bych měl najednou používat jejich věci. To sestra je v tomto úplně jiná a ještě před pohřbem naběhla do domu rodičů a vybrala i tu poslední obálku, kde si máma schovávala peníze na výlet s tátou.

Přišel jsem o oba rodiče, bylo to pro mě těžké

Měl jsem oba rodiče opravdu rád a strašně jsem si jich vážil, proto zpráva o jejich autonehodě a úmrtí obou rodičů ve mně zanechala opravdu velký šok. Nemohl jsem se s tím několik dní smířit a byl jsem rád, že jsem dokázal zařídit pohřeb, který byl pro oba společný.

Sestra asi chtěla využít mé indispozice a vybrala všechny peníze, které měla máma různě rozdělené. U našich se o finance vždy starala máma, která měla obálky snad úplně na všechno.

Měla zvlášť peníze na nákup, na energie domu, na výlety, pro vnoučata. Měla v tom prostě pořádek a to o ní každý věděl.

Když jsem šel do domu s manželkou vybírat rodičům oblečení na pohřeb, tak jsem viděl, že jsou všechny obálky...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Máma měla zvlášť peníze na nákup, na energie domu, na výlety, pro vnoučata. Měla v tom prostě pořádek a to o ní každý věděl. Když jsem šel do domu s manželkou vybírat rodičům oblečení na pohřeb, tak jsem viděl, že jsou všechny obálky vymetené. Upřímně mi to bylo úplně jedno, ale bylo mi jasné, kdo za tím stojí.

Dědické řízení proběhlo měsíc po pohřbu

Když došlo na dědické řízení, měl jsem se se sestrou dostavit k notářce. Notářka nám prozradila, že dala dohromady všechen majetek rodičů, kde se zjistilo, že mají na účtech a spořeních něco přes tři miliony korun. Další jejich majetek byla stará Octavie, dům s hodnotou asi jednoho milionu a rozlehlé pole hned u domu.

Sestra se hned rozzářila, když zjistila kolik peněz je předmětem dědického řízení. Měl jsem 14 dnů na to se s ní domluvit, jak si majetek rozdělíme. Já jsem peníze opravdu nepotřeboval, ale sestra očividně ano.

Přijela za mnou s tím, že ona by si...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Sestra za mnou přijela s tím, že ona by si mohla vzít peníze a já ten zbytek. Tehdy jsem souhlasil, protože mi bylo jasné, že by dům stejně prodala a to by mi hodně vadilo, protože jsem se tam narodil.

Po 4 letech přišel zvrat, pole získalo vyšší hodnotu

Když došlo dědické řízení ke konci a já jsem tedy dostal dům rodičů na vesnici, tak jsem se rozhodl s manželkou, že se tam přestěhujeme a dům si opravíme. Měl jsem trochu velké oči, protože jsem měl na opravu domu milion a půl, který byl rychle pryč.

Rozhodl jsem se tedy prodat pole u domu, abych mohl dům opravit podle svého. Podařilo se mi pole rozdělit na 8 stavebních parcel, které jsem dohromady prodal skoro za 7 milionů korun.

Když se to sestra dozvěděla, tak chtěla okamžitě obnovit dědické řízení. Strašně se se mnou pohádala s tím, že jsem ji prý okradl.

reklama
Pokračujte ve čtení.
4.2/5 - (4 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení