Příšerné Chorvatsko. První turisté prozradili, co se tam děje. Češi se dostanou do velkých problémů


Hashtagy článku: #Chorvatsko
reklama
Rate this post

Dá se očekávat, že Chorvatsko bude opět hitem letošní prázdninové sezóny, alespoň co se týče toho, kam Češi jezdí na dovolenou. Přestože si na tamní akce stěžuje rok od roku více lidí, nakonec vítězí tradice, moře a krásy přírody.

Připravte se na nepříjemnosti

Pravdou ale je, že Chorvaté toho na turisty každým rokem zkoušejí víc a víc. Naprostým měřítkem jsou již vysoké ceny, které prý letos opravdu stojí za to. V případě ubytovacích a restauračních služeb vzrostla cena oproti již tak drahému loňskému roku přibližně o 15 %, což není málo, ba právě naopak.

Ještě větší problémy by ale mohly přinést nové zákony, které v Chorvatsku již platí nebo vstoupí v platnost. Někde například plánují omezení počtu turistů, což by měly vyřešit vyšší poplatky, než je současný rámec.

První turisté se navíc již setkali s nepříjemnou implementací dlouhodobě platného, ​​ale až dosud ignorovaného opatření. Řeč je o zákonu proti nahotě, který se stal aktuálním letos, protože bylo rozhodnuto, že se tím budou zabývat.

Foto: Shutterstock

Nedělej to

Chorvaté nemají rádi turisty v plavkách procházející se mimo určené pláže, například ve městech. Co si budeme povídat, je to především česká specialita. Naši věří, že Chorvatsko se během letních měsíců stává jedním velkým letoviskem, a tak se zásadně nesvlékají do plavek.

Ale mohlo by se to obrátit proti nim. Chorvatská média už řeší jeden z prvních případů, kdy se ve Splitu objevily dvě turistky v plavkách, které se opalovaly na kusu betonu u moře. Místní je okamžitě nahlásili a hlídky už byly na místě. Turistický pár ale nakonec zmizel, než dorazil na místo. Pokud tak neučiníte, bude pravděpodobně uložena pokuta až 150 EUR.

Shovívavost však nelze očekávat. Místní si toto opatření vyžádali. Zároveň je to trochu zvláštní, protože právě oni jsou živeni turismem.

Foto: Shutterstock

Pokračujte ve čtení.
Rate this post
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení