Se svou tehdejší manželkou Nancy, která nemohla otěhotnět kvůli předchozí hysterektomii, se rozhodli pro netradiční řešení. Thomas přerušil hormonální terapii a podstoupil umělé oplodnění darovanými spermiemi. V roce 2008 tak přivedl na svět zdravou dceru Susan Juliette.
Po narození Susan následovaly další dvě děti. V roce 2009 se narodil syn Austin Alexander a v roce 2010 syn Jensen James. Tím se Thomas stal otcem tří dětí, které s Nancy společně vychovávali.
Po narození třetího dítěte Thomas oznámil, že plánuje podstoupit hysterektomii, čímž by ukončil svou schopnost rodit děti. V roce 2012 se však jeho manželství s Nancy rozpadlo. O čtyři roky později se oženil s Amber Beatie, se kterou v roce 2019 přivítali na svět syna Jacksona, kterého porodila Amber.
Dnes, 16 let po svém prvním porodu, žije Thomas Beatie spokojený rodinný život. Jeho příběh otevřel dveře diskusím o transgender rodičovství a rozšířil povědomí o možnostech, které moderní medicína nabízí. Navzdory počátečním kontroverzím a výzvám, kterým čelil, se Thomas stal symbolem odvahy a odhodlání žít autentický život.
Příběh Thomase Beatieho přispěl k širšímu přijetí transgender osob ve společnosti a upozornil na potřebu přizpůsobit lékařskou péči specifickým potřebám transgender pacientů. Jeho zkušenost inspirovala další transgender muže k uvažování o rodičovství a otevřela debatu o genderových rolích v rodičovství.
Mnozí odborníci v oblasti medicíny a sociologie poukazují na to, že příběh Thomase Beatieho zdůrazňuje důležitost individualizovaného přístupu k pacientům. Jeho zkušenost ukazuje, že tradiční představy o rodičovství a genderu jsou flexibilní a že je třeba respektovat osobní rozhodnutí jednotlivců týkající se jejich těla a života.
Thomas Beatie svým odvážným krokem nejen změnil svůj vlastní život, ale také ovlivnil vnímání transgender osob v celosvětovém měřítku. Jeho příběh je připomínkou toho, že láska k dětem a touha po rodině neznají hranice genderu či tradičních společenských norem.