Původní lékařské posouzení bylo chybné. Z domnělých hemoroidů a únavy se později vyklubalo vážné onemocnění


Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
zdroj: foto: novinkov.cz
reklama
Rate this post

Příběh Jill MacDonald je smutným důkazem toho, jak snadno mohou být vážné zdravotní problémy zaměněny za běžné potíže. Jill, která vedla aktivní život, se ve svých 36 letech začala potýkat s únavou a krvácením, které lékaři označili za důsledek hemoroidů. Vzhledem k jejímu věku a zdravému životnímu stylu nikoho ani nenapadlo, že by za jejími příznaky mohla stát rakovina tlustého střeva. Až když se nemoc rozšířila do jater a dalších orgánů, bylo jasné, že jde o mnohem závažnější problém.

reklama

Dnes, po devíti letech od prvních příznaků, Jill stále bojuje s touto smrtelnou nemocí. I když podstoupila mnoho forem léčby, včetně chemoterapie, ozařování a několika operací, její vyhlídky zůstávají nejisté. „Doufám, že vydržím dost dlouho, aby byla nalezena nová léčba, ale kdo ví, co se stane,“ svěřila se Jill britskému deníku DailyMail. Její situace je o to vážnější, že léčba silně poškodila její játra a samotná rakovina je stále aktivní.

Bohužel, Jillina diagnóza není jen náhodnou smůlou. Ve své rodině nese genetickou predispozici k rakovině tlustého střeva, která se projevila už u jejího dědečka, jenž na tuto nemoc zemřel krátce po svých padesátinách. I její sourozenci trpí střevními polypy, které mohou být předstupněm této nebezpečné nemoci. Jillin boj je proto o to naléhavější, protože ví, že její sourozenci mohou čelit podobnému osudu.

Ztráta drahocenného času v důsledku chybné diagnózy způsobila, že Jillin stav již není snadno léčitelný. Kdyby byla správná diagnóza stanovena dříve, její šance na úplné uzdravení mohly být mnohem vyšší. Nyní je však závislá na nových lékařských pokrocích, které by jí mohly prodloužit život.

Podle nejnovějších statistik zaznamenaných NBCNews dochází ve Spojených státech k dramatickému nárůstu počtu případů rakoviny tlustého střeva mezi mladšími lidmi. V posledních 20 letech se počet případů u lidí ve věku 20 až 34 let zvýšil o 90 %. Ještě závažnější je nárůst případů rakoviny konečníku, který stoupl o 124 %. Tyto údaje jsou alarmující a jasně ukazují, že se již nejedná o nemoc, kterou bychom spojovali pouze s vyšším věkem.

foto: facebook.com

Jillin příběh by měl být varováním pro každého, kdo podceňuje neobvyklé zdravotní problémy, jako je únava, krvácení nebo bolesti. I mladí lidé, kteří vedou zdravý životní styl, nejsou před touto nemocí chráněni. Naopak, rostoucí počet případů mezi mladšími generacemi svědčí o tom, že je třeba se rakovinou tlustého střeva zabývat mnohem dříve, než by se očekávalo.

Jillin příběh je především výzvou k tomu, abychom všichni více naslouchali svým tělům. Pokud máte pocit, že s vámi něco není v pořádku, je důležité si stát za svým a požadovat důkladná vyšetření. Včasné odhalení rakoviny je klíčové pro úspěšnou léčbu, což dokazuje i fakt, že mnoho případů by mohlo být odhaleno v raných fázích, pokud by byly symptomy správně identifikovány. Jill se nyní snaží upozorňovat veřejnost na důležitost včasné prevence a lékařských kontrol, především u lidí, kteří mohou být ohroženi genetickou zátěží.

Jill MacDonald nám připomíná, jak důležité je nepodceňovat své zdraví a věnovat pozornost signálům, které nám tělo vysílá. Rakovina tlustého střeva je nemoc, která může postihnout kohokoli, a proto je nutné jednat okamžitě, jakmile se objeví podezřelé příznaky.

Pokračujte ve čtení.

VRÁTIT SE NA PRVNÍ STRANU

Rate this post
Autorský
článek



Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení