Řidič se proháněl po české dálnici D4 ve formuli. Závodníka hledá policie

Na naší dálnici D4 se proháněla v bězném dálničním provozu formule. Zní to spíše jako příhoda pro Semira Gerchána z Kobry 11, ale není tomu tak...
zdroj: Youtube
reklama
5/5 - (5 votes)

Příbramská policie nyní pátrá po neznámém pilotovi formule, která svou červenou barvou zdánlivě připomíná monopost Ferrari v F1.

Podle policistů došlo k porušení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích. "Řidič užil vozidlo technicky nezpůsobilé k provozu, čímž ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. To vozidlo nemá na silnici co dělat. Kromě toho, že nemá registrační značku, tak i další věci jako např. světla," vysvětlila mluvčí policie.

"Závodníkovi" tak hrozí hrozí pokuta pět až deset tisíc korun a mimo to i zákaz řízení na dobu jednoho roku.

Řidič pilotoval formuli v neznámou dobu Vše, co policie v současnosti má, jsou dva videozáznamy, které natočili okolojedoucí řidiči a následně umístili na internet.

Policisté žádají osoby, které video natočily, aby se ozvaly na telefonní číslo 974 879 469 nebo 974 879 503. Dále také prosí všechny ostatní, kteří by mohli poskytnout nějaké informace k samotné jízdě tohoto závodního auta, popřípadě ke zjištění jeho řidiče, aby se ozvali na stejná čísla.

Napadá vás, kdo mohl formuli na D4 řídit? Podívejte na video.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (5 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení