Soud rozhodl o propuštění žhářů z Vítkova. Jak reagovala matka popálené Natálky


Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
reklama
Rate this post

Publikováno

V roce 2009 došlo ve Vítkově na Opavsku k tragédii. Čtyři muži zapálili dům, kde žila početná romská rodina. Dvouletá Natálie byla popálena na 80 procentech těla, ale lékařům se ji podařilo zachránit. Dnes má ale dívka i její matka Anna Siváková obavy z budoucnosti, okresní soud v Šumperku totiž ve čtvrtek rozhodl o propuštění dvou mužů, píše o tom Blesk.cz.

Čtyři muži 19. dubna 2009 hodili zapálené lahve do oken domu, kde bydleli Romové. Dům začal hořet, tři lidé byli vážně zraněni.

Anna Siváková s dcerou Natálkou / Zdroj: youtube.com

David Vaculík a Jaromír Lukeš byli odsouzeni k 22 letům vězení.

Václav Cojocaru a Ivo Müller měli strávit za mřížemi 20 let, ale okresní soud v Šumperku rozhodl o propuštění. Věznici opustí asi příští týden.

Anna Siváková / Zdroj: youtube.com

Oba odsouzení už za mřížemi strávili dvě třetiny trestu. Soudce Lubomír Kozák jim uložil probační dohled. Podle jeho rozhodnutí se budou muset pokusit nahradit během zkušební doby způsobenou škodu, jde o 17 milionů Kč. Zkušební doba činí 7 let.

S tímto rozhodnutím však nesouhlasí matka popálené Natálky. „Jsem z rozhodnutí soudu v šoku. Chce se mi brečet. Chce se mi zvracet. Nesouhlasím s tím. Oni se nezměnili,“ cituje Annu Sivákovou server Blesk.cz.

Anna Siváková s dcerou Natálkou / Zdroj: youtube.com

Jejich rodina bude podle ní trpět celý život. Prozradila, že jí Ivo Müller před časem napsal dopis. Prý ho to mrzí a slíbil, že její dceři bude posílat více peněz. Nemůže se k tomu vyjádřit, neví, co si o tom má myslet. O propuštění dvou žhářů už řekla své dceři, Natálka se bojí.

Pokračujte ve čtení.
Rate this post
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení