Stát vymyslel novinku: Řidičák na zkoušku. K zabavení postačí 6 trestných bodů

Chystá se novinka pro začínající řidiče tzv. řidičák na zkoušku. Měl by se vydávat novým řidičům, kteří dle statistik způsobují až jednu pětinu všech nehod.
zdroj: Pixabay
reklama
5/5 - (6 votes)

Novinka je zatím ve fázi příprav ze strany Ministerstva dopravy.

Zásadní věcí by mělo být to, že ke ztrátě řidičáku ve zkušební verzi by stačilo pouhých 6 bodů. V současnosti se řidič "vyboduje" za 12 bodů nehledě na stáři jeho řidičského oprávnění.

S novou variantou by měli noví řidiči na silnicích přísnější režim. K odebrání řidičáků, by jim tak mohlo stačit udělat i pouhý 1 přestupek.

Ministerstvo dopravy obhajuje model dvoustupňového řidičáku tím, že mladí a nezkušení řidiči způsoboují často dopravní nehody. Inspirací jim byl bristký model, kde podobný systém snížil počet dopravních nehod a dá se tak považovat za úspěšný.

Nový bodový systém, se kterým s počítá od roku 2020 poté prichází s přísnějším hodnocením přestupků, kdy by měla být jízda na červenou hodnocena ztrátou 6 namísto dosavadních 5 bodů. V takovém případě by při modelu současného návrhu dočasného řidičáku stačilo spáchat tento jeden přestupek a řidič - nováček by hned o papíry přišel.

Co si o této novince myslíte vy? Napište nám svůj názor dolů do komentářů.

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (6 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení