Tohle je 6 známek, že už nejste pár, ale pouze spolubydlící


Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
reklama
2.6/5 - (5 votes)

Můžete mít pocit, že vy a váš partner vypadáte spíše jako spolubydlící než jako milenci. Pokud si nejste jisti, zde je šest známek, že tomu tak skutečně je.

reklama

1. Ztráta fyzické intimity

Mladý gay LGBTQ pár s problémy ve vztazích a doma se hádají.

Fyzická náklonnost a intimita jsou zásadními aspekty zdravého romantického vztahu. Pokud zjistíte, že se fyzická intimita mezi vámi a vaším partnerem snížila, může to být známkou toho, že vás vnímá spíše jako společníka než jako milence. Nedostatek fyzické intimity může být způsoben různými důvody, jako je stres, nemoc nebo změna životního stylu, ale může také naznačovat, že jste vy nebo váš partner ztratili zájem o romantický vztah.

2. Máte oddělené životy

Rozrušený pár doma. Pohledný muž a krásná mladá žena se hádají. Společně sedí na pohovce. Rodinné problémy. Nemůžu uvěřit, že o to znovu bojujeme.

Pokud spolu se svým partnerem trávíte čas jen zřídka nebo máte pocit, že žijete oddělené životy, může to znamenat, že vás považuje spíše za spolubydlícího než za romantického partnera. Je přirozené mít individuální zájmy a koníčky, ale pokud spolu nemáte žádné společné aktivity nebo kvalitní čas, může to ve vztahu vytvářet odstup a pocit osamělosti. Měli byste s partnerem trávit více času než jen loučením, když oba ráno odcházíte do práce a na konci dne si popřejete dobrou noc.

3. Nedostatek náklonnosti a pozornosti

Krásná Afro americká dívka objímá svého fešáka a smutně se dívá na kameru, izolovaná na bílém

Ukazovat náklonnost a věnovat svému partnerovi pozornost je základním aspektem láskyplného vztahu. Pokud váš partner již neprojevuje náklonnost, jako je držení se za ruce, objímání nebo líbání, nebo vám přestal věnovat pozornost, mohlo by to znamenat, že vás vidí spíše jako spolubydlícího než jako romantického partnera. To může mít za následek pocity odmítnutí a osamělosti.

4. Nesdílíte své emoce

Smutný pár sedící na pohovce

Sdílení emocí s partnerem a jejich oplácení je pro zdravý vztah životně důležité. Pokud jste vy nebo váš partner přestali sdílet své emoce nebo zážitky, mohlo by to být indikátorem toho, že se na sebe díváte spíše jako na spolubydlící než jako na romantického partnera. Totéž platí, pokud se cítíte nervózní, když si s partnerem promluvíte o tom, jak se cítíte. Sdílení svých pocitů vám může poskytnout vzájemnou podporu, empatii a pomoci vybudovat silnější emocionální spojení.

5. Nedostatek vášně

Život online. Soustředěný pár tisíciletí oběti internetové závislosti tráví volný čas odděleným sezením doma na gauči zaměřené na gadgety mobilní telefony surfování po webových stránkách, chatování nebo nakupování

Vášeň ve vztahu může být vyjádřena jak fyzicky, tak emocionálně. Pokud máte pocit, že váš partner ztratil vášeň pro vás nebo pro váš vztah, může to znamenat, že vás vidí spíše jako společníka než jako milence. Tento nedostatek vášně může vést ke snížení sexuální aktivity nebo sexuální intimity, která působí rutinně a monotónně.

6. Už nekomunikujete

Dvě nešťastné lesbičky spolu nemluví poté, co se pohádaly během oběda v kavárně: smutná zrzka se cítí osamělá, zatímco její africká přítelkyně sedí vedle ní a používá mobilní telefon

Komunikace je klíčem ke zdravému vztahu a to, jak spolu partneři komunikují, může naznačovat povahu a hloubku vztahu. Možná jste vy nebo váš partner přestali komunikovat jako milenci, například sdílet sny a touhy, dělat společné plány do budoucna nebo vyjadřovat lásku a náklonnost. Žádné další hluboké rozhovory nebo snění o vašich společných životech jsou silným znamením, že něco není v pořádku.

Co s tím můžete udělat?

Prvním krokem je být upřímný k sobě i k partnerovi. Pokud máte podezření, že váš vztah se stal spíše přátelstvím než románkem, možná je čas, abyste oba měli otevřenou a upřímnou diskusi o tom, co od vztahu chcete. Je také důležité pamatovat na to, že komunikace je klíčová v každém zdravém vztahu, takže se ujistěte, že když o těchto otázkách mluvíte, obě strany se cítí vyslyšeny a pochopeny. Odtud si můžete vytvořit akční plán směrem k tomu, co oba potřebujete, abyste znovu rozdmýchali váš románek. Možná je to plánování pravidelných rande. Možná se dozvíte, proč jste jeden nebo oba ztratili touhu být spolu důvěrně. Terapie, jak individuální, tak párová, zde může pomoci.

Jakmile zjistíte, co je potřeba změnit, aby byl váš vztah zdravější, je důležité jednat. To znamená, že si vyhradíte čas pro sebe a svého partnera na společné řešení těchto problémů, ať už to znamená jít na terapii nebo si o věcech jednoduše povídat, když se objeví. Znamená to také být otevřený a upřímný ohledně toho, jak se celkově cítíte ve vztahu. Odtud se můžete rozhodnout, zda ve vztahu stojí za to pokračovat nebo ne. Pamatujte, že aby vztah fungoval, musí to být stejné úsilí a touha z obou stran.

Vztahy vyžadují úsilí, komunikaci a vzájemný závazek, aby vyvážily přátelství a romantickou lásku. Pokud si ve svém vztahu všimnete některého z těchto příznaků, možná je načase je s partnerem řešit a společně znovu zažehnout romantickou jiskru. Tím, že budete upřímní a otevření ohledně svých pocitů a potřeb, můžete podniknout kroky k obnovení vašeho vztahu a posílení vašeho mileneckého pouta.

Pokračujte ve čtení.

VRÁTIT SE NA PRVNÍ STRANU

2.6/5 - (5 votes)
Autorský
článek



Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení