Toto dítě s Downovým syndromem nebylo ve školce přijato. Považovali ji za „zvíře“. O 20 let později udělala něco, co všem vyrazilo dech


Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
zdroj: foto: facebook.com
reklama
1.2/5 - (4 votes)

Noeliina cesta za štěstím začala v okamžiku, kdy se její rodina rozhodla nevzdát se po drsném odmítnutí. Když byla vyřazena z první školky, její matka hledala nové místo, kde by Noelia byla přijata s otevřenou náručí. A takovou školku nakonec našla. V novém prostředí se dívka cítila dobře, rychle se zařadila mezi ostatní děti a bylo jasné, že má schopnosti, které by mohla využít ve své budoucí kariéře.

reklama

Díky podpoře rodiny a svého odhodlání Noelia vytrvala ve svém snu stát se učitelkou. Po úspěšném dokončení studia a získání titulu učitelky se Noelia v roce 2012 poprvé postavila před děti. Přestože její začátky doprovázela jistá nedůvěra ze strany kolegů a rodičů, kteří se obávali, zda bude schopna zvládnout práci s dětmi, její talent brzy přesvědčil všechny skeptiky.

foto: facebook.com

Jednou z prvních úloh, které dostala, bylo čtení knih dětem. Bylo to právě toto nenápadné začlenění do pedagogické činnosti, které postupně odhalilo její přirozené schopnosti a výjimečný talent pracovat s dětmi. „Mnozí se ptali, jak může osoba s Downovým syndromem pečovat o zdravé děti,“ připustila Noelia. Reakce dětí však překvapila všechny. Noelia se rychle osvědčila a brzy měla na starost tři skupiny dětí. Mezi nimi byl i chlapec s Downovým syndromem, jehož přítomnost jí přinášela radost a dávala smysl její práci. Noelia v něm viděla nejen dítě, kterému může pomoci, ale také možnost stát se mu vzorem.

Ve svých 31 letech je Noelia Garella úspěšnou učitelkou a žije šťastně se svým partnerem Nicolasem Arguellem, který má také Downův syndrom. Společně plánují budoucnost a přemýšlejí i o možnosti mít vlastní děti. Když si Noelia vzpomene na slova ředitelky, která ji kdysi odmítla, dokáže je nyní hodnotit s humorem a nadhledem. „Ta žena je jako postava z pohádky, kterou čtu dětem. Já jsem šťastná, ona ne,“ říká Noelia s úsměvem.

Příběh Noelie Garellové je důkazem, že předsudky mohou být překonány a že sny nejsou omezeny zdravotním stavem. Její úspěch a odhodlání ukazují, že lidé s Downovým syndromem mohou být plnohodnotnými členy společnosti, pokud dostanou šanci. Noeliin příběh inspiruje nejen ostatní lidi s podobným postižením, ale také nás všechny, abychom se zamysleli nad svými vlastními předsudky a podpořili větší inkluzi v naší společnosti.

foto: facebook.com

Downův syndrom je genetická porucha, při které dochází k přítomnosti nadbytečného chromozomu 21. Tento stav ovlivňuje fyzický i duševní vývoj člověka, a osoby s Downovým syndromem často čelí různým zdravotním komplikacím, včetně problémů se srdcem, zrakem a imunitním systémem. Navzdory těmto obtížím však mohou žít plnohodnotný život, pokud mají přístup ke vzdělání a pracovním příležitostem.

V minulosti byly osoby s Downovým syndromem často vyčleněny ze společnosti, ale v posledních letech se zvyšuje povědomí o potřebě jejich integrace do běžného života. Argentinské programy na podporu vzdělávání a zaměstnávání lidí s Downovým syndromem jsou jedním z pozitivních kroků, jak zajistit jejich plné zapojení do společnosti. Příklady jako Noeliin pomáhají měnit vnímání veřejnosti a podporují důležitou inkluzi.

Pokračujte ve čtení.

VRÁTIT SE NA PRVNÍ STRANU

1.2/5 - (4 votes)
Autorský
článek



Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení