Transgender, co byl dříve muž, zápasil proti ženě a vyhrál. Zbabělče, vždyť jsi chlap, vzkazují kritici

Bývalý člen amerických speciálních sil, který byl původně mužem, je nyní ženou. Transgender zápasnice Alana McLaughlin tak nastoupila do MMA zápasu proti rozené ženě jménem Celine Provos.
zdroj: Facebook / Instagram, combateglobal
reklama

Transgender žena Alana McLaughlin vyhrála ve 2. kole na škrcení. Zápasník UFC Sean Strickland však zápasnici označil za zbabělce.

Zápas proběhl pod organizací Combate Global v Miami na Floridě a vzbudil velké reakce. Podle některých je totiž Alana McLaughlin odvážná, protože si jde za svým snem. Podle jiných měl bývalý člen americké armády v zápase výhodu jednoduše proto, protože se narodil jako muž.

Rozený muž má jinou stavbu těla, kostí a orgánů, a proto souboj se ženou, která se jako žena narodila, se může zdát mnohým nefér.

S podobně kritickou reakcí přispěchala i hvězda elitního UFC Sean Strickland. "Změň si jméno, říkej si žena, ale...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

S kritickou reakcí poté přispěchala hvězda UFC Sean Strickland. "Změň si jméno, říkej si žena, ale pořád jsi chlap. Vypadni z ženského MMA, zbabělče. Proto je atletická komise k ničemu. Varlata při narození = chlap," napsal bojovník elitní UFC na Instagramu.

zdroj: Instagram, strickland_mma / Twitter, Alana McLaughlin

Alana McLaughlin však takovou kritiku označila za transfobii. "Dobré ráno, přátelé, příznivci a další! Dostávám spoustu stejných ošklivých zpráv, které mě nazývají podvodníkem. Málem mě ukončila víc než jednou a na výsledkové listině rozhodně vyhrála první kolo. Tohle je jediný příspěvek, který k tomu udělám. Transfobové mě jen posilují," zareagovala transgender zápasnice.

zdroj: Instagram, strickland_mma / Twitter, Alana McLaughlin

Není to však zdaleka první rozruch, který způsobil transgender sportovec. Letošní olympiády v Tokiu se například zúčastnila i vzpěračka Laurel Hubbard, která před rokem 2012 ještě jako muž nasbírala řadu národních rekordů v mužské kategorii.

Kritici před startem olympiády tvrdili, že bude mít velkou výhodu oproti rozeným ženám, v Tokiu však Hubbard nakonec skončila bez medaile. To ale nemusí nic znamenat, protože vzhledem k povaze tohoto sportu je zde jistě menší rozdíl mezi ženou a mužem než například v MMA či jiných sportech.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 3x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení