V Česku otevřel obří polský obchod. To mění všechno. Zboží za hubičku, konečně


Hashtagy článku: #Česko #Obchod
reklama
5/5 - (1 vote)

Dlouho to vypadalo, že český trh natrvalo rozdělí zahraniční obchodníci, kteří si zdejší rybník rozdělili pro sebe a nikoho dalšího sem pustit nehodlali. Jejich dominance se ale začala hroutit poté, co v Česku předražily a celkově zdražily, a to jak v kamenných, tak v internetových obchodech.

Vše na jednom místě

Právě tohoto okamžiku využil významný polský herec, který právě vstupuje na český trh. V tomto případě se nejedná o supermarket, ale o tzv. internetové tržiště, které nabízí zcela nový přístup k online nakupování. Jmenuje se Allegro a nejlépe by se dal přirovnat k americkému Amazonu, který však v Česku nikdy nezačal fungovat a už se sem asi nedostane.

Jenže právě jeho polská alternativa by zde mohla pořádně zamíchat kartami. Princip takového trhu se liší od klasického e-shopu, který prodává pouze vlastní zboží. Tržiště na druhou stranu sdružuje tisíce různých prodejců s vlastními prodejnami a umožňuje jim lépe oslovit zákazníky na jednom místě. Proto tito obchodníci platí nějaké provize tržišti, ale dostanou všechny prodejní služby.

Zákazníci v tomto případě profitují z toho, že najdou naprosto vše na jednom místě a u různých prodejců, takže si mohou vybírat například podle ceny nebo doplňkových služeb. Dodávají se také s různými zárukami přímo od Allegra, takže je nemusíte kupovat.

Foto: Shutterstock

Nákup se slevou

To však není vše. Češi se však díky Allegru mohou dostat i k polským obchodníkům, tedy k něčemu, pro co museli většinou do zahraničí. Jejich zboží bude nabízeno zde na tomto trhu. Čeští prodejci se pak dostávají do Polska, kde se ocitají na vysoce konkurenčním trhu. Z toho budou opět profitovat zákazníci, kterým jsou slibovány opravdu dobré ceny.

Allegro slibuje nejnižší ceny v konkurenci tradičních e-shopů v ČR a najdete tam desetkrát více produktů než v jakémkoli jiném obchodě. Zajímavý je také věrnostní program Allegro Smart, který umožňuje výhodnější nákupy a dokonce i odklad platby.

Český trh se pro Poláky stává atraktivním, protože pochopili, že ho mohou dobýt nízkými cenami. Ostatně vstup zvažuje i velký polský obchodní řetězec Biedronka.

Foto: Shutterstock

Pokračujte ve čtení.
5/5 - (1 vote)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení