V ČS má Talent vyhrál opět příběh, a ne talent! Diváci jsou nespokojení, nechtějí vidět další frašku

Čerstvou vítězkou 5. řady se stala romka, která vyrůstala v dětském domově, přesto, že její finálový výkon vůbec nebyl dokonalý. Její celkové vítězství překvapilo nejen diváky, ale i porotu. 22letá Gyöngyi předvedla dobrý výkon, nicméně k úplnému vrcholu tomu něco chybělo.
zdroj: TV Joj
reklama

Na její obranu musíme říct, že letošní finále bylo z pohledu kvality zklamáním a nikdo vyloženě nevyčníval, misky vah tak zřejmě opět převážil hlavně její příběh.

Diváci se v internetových diskuzích bouří a nazývají show Česko Slovensko má Talent jako frašku, i samotný Jaro Slávik v semifinále pravděpodobně něco již tušil a rozhodl se soutěž svým chováním bojkotovat.

Někteří říkají, že kritika je kvůli tomu, že dívka je romského původu a jedná se o rasismus, to ovšem není pravdou, protože mnoho lidí mělo za favorita tanečníka Michala Kruže (objektivně patřil před finále do TOP3), který má rovněž romské kořeny.

Vítězi se dle reakcí na v internetových diskuzích měli stát spíše bruslařské duo česko-němky Anette se svým černošským (to zdůrazňujeme pouze pro důkaz, že se kritika Gyöngyi neopírá o žádný rasismus) přítelem Yannickem, pánské vystoupení na podpatcích v režii Filipa Jankoviče nebo naprosto originální vystoupení soch Big Names.

U Anette s Yannickem rozhodlo to, že neodhadli naše česko-slovenské publikum a místo dojemné jízdy plné citu (jako při jejich castingovém vystoupení) vsadili spíše na show a na trochu drsnější aranžmá vystoupení - nebo jim to tedy alespoň někdo špatně poradil. Díky tomu se neumístili ani v TOP3, kde na druhém místě skončily sochy z Big names a na třetím další z favoritů Juraj Hnilica (mimochodem také zpěvák).

Ovšem kritika Gyöngyi není na místě, dívka za svůj příběh sama nemůže a talent určitě má, její vítězství vzhledem ke kvalitě vystoupení ostatních není nezasloužené. Doufejme však, že s výhrou naloží dobře a nepříjde vniveč.

Na druhou stranu rozbouřené reakce diváků jsou také pochopitelné, zejména ty, kde se ptají, proč stále musí vyhrávat v této Talentové soutěži zpěváci, když mají konkurenční SuperStar, a proč kvůli jejich životnímu příběhu? Vždyť posledními 3 vítězi se stali zpěváci, a to hlavně díky medailonkům reflektujícím jejich život.

Řešení pro případnou další sérii by bylo zpěváky vůbec nepřijímat a nebo je alespoň ze soutěže eliminovat do živých přenosů - to by ale nešlo, pokud bude roli porotkyně neustálé zastávat Lucie Bílá, která prostě zpěváka musí ve finále mít. Tato porotkyně má na svých bedrech v historii pořadu i skandál s ovlivněním hlasujících v neprospěch absolutního favorita - umělce Alexe Dowise ve 3. sérii, kde nakonec vyhrál "překvapivě" právě onen zpěvák.

Má na změnu televize JOJ, či Prima koule? Pokud ne, nemá smysl dle ohlasů další sérii vysílat...

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 9x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení