Velký český řetězec prodával maso z Ukrajiny. Tak to prasklo, zákazníci zuří


Hashtagy článku: #potraviny #supermarkety
reklama

Bezpečnost potravin je v posledních dnech a týdnech žhavým tématem a není se čemu divit. Ukázalo se, že velké množství potravin proudí z Ukrajiny na východoevropské trhy. Dlouho o tom nevěděli a nikoho to nezajímalo.

Lidé to nechtějí

Pak se však ozvali samotní farmáři, kterým se zdálo divné, že výkupní ceny jejich produkce klesají. Ukázalo se tedy, že obchodní řetězce raději nakupují levnější ukrajinské zboží.

Dovoz ukrajinské pšenice do Polska a na Slovensko byl proto již zakázán. Navíc se také ukázalo, že tamní potraviny nemusí splňovat nejpřísnější evropské normy a někdy obsahují látky, které už na tamních trzích vůbec nejsou. Například Kaufland musel rychle stáhnout slovenskou mouku vyrobenou z ukrajinské pšenice.

Na sociálních sítích se nyní rozhořela debata o promoakcích řetězce Tesco, který prodává maso z Ukrajiny, jak dokazují například fotografie zveřejněné serverem PrahaIn. Někteří zákazníci toto maso po zjištění vrátili.

Foto: Shutterstock

Jaké maso k nám přichází

Zástupci řetězce se však obavy z takového masa snaží rozptýlit. Není to prý novinka, ale prodává se už dlouho, a protože se chystá na evropské trhy, musí splňovat i tamní normy.

Jistou si tím ale není například Česká zemědělská komora, která před podobnými dovozy varuje právě proto, že není jisté, že jde o zcela prvotřídní produkci.

Ale pokud jde o drůbeží maso, o kterém se v tomto případě bavíme, největším dovozcem do České republiky je Polsko. Bohužel ani v jeho případě nejsou zážitky nejlepší, polské maso nemá dobrou pověst.

Ohodnoťte článek
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení