Velký zvrat v atentátu na Fica? Podle nových informací útočník nebyl náhodný, byla to celá skupina

Vyšetřování středečního atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica přináší nové zvraty. Jaké jsou nové poznatky a jaké kroky přijímají slovenské bezpečnostní složky k zajištění bezpečnosti?
Hashtagy článku: #Fico
zdroj: Foto: youtube.com/Koláž: bulwar.cz
reklama
2/5 - (5 votes)

Slovenské bezpečnostní složky se při vyšetřování středečního atentátu na premiéra Roberta Fica přiklání k verzi, že střelec nemusel jednat sám. Tuto informaci dnes potvrdili slovenský ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok a náměstek civilní tajné služby SIS Pavol Gašpar.

Změna verze útoku

Zatímco původně se mluvilo o tom, že podezřelý útočník jednal jako osamělý vlk, nové poznatky naznačují, že mohl být součástí organizované skupiny. „Je také verze toho, že se pachatel pohyboval ve skupině lidí, kteří se vzájemně podporovali,“ uvedl Šutaj Eštok. Důkazy zahrnují i skutečnost, že útočník měl dvě hodiny po útoku smazanou historii na sociálních sítích, což podle ministra obrany Roberta Kaliňáka nemohla provést jeho manželka.

Tajná služba v akci

Pavol Gašpar, náměstek SIS, zdůraznil, že tajná služba poskytla informace, které naznačují, že teorie o osamělém vlkovi nemusí být jedinou verzí při vyšetřování zločinu. Dále oznámil zadržení podezřelého, který plánoval podobný útok jako byla střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Atentát a jeho následky

Atentát na Roberta Fica se stal ve městě Handlová po výjezdním zasedání vlády. Střelec, identifikovaný jako 71letý Juraj Cintula, byl zadržen na místě činu a nyní čelí obvinění z pokusu o vraždu, za což mu hrozí 25 let vězení nebo doživotí. Cintula byl dříve přítomen na dvou dalších výjezdních zasedáních vlády v Trnavě a Galantě, což naznačuje, že čekal na příležitost k útoku.

Zvýšená bezpečnostní opatření

Po atentátu slovenské bezpečnostní složky zvýšily dohled na místa s vysokou koncentrací lidí, včetně politiků, médií a nemocnic. Policie také vyšetřuje několik případů šíření výhrůžek a schvalování atentátu na sociálních sítích. Ministr obrany Kaliňák uvedl, že ve středu se sejde bezpečnostní rada státu, aby projednala aktuální situaci a legislativní změny k posílení ochrany osob a institucí.

Hrozba dalších útoků

Gašpar také upozornil na možnost, že útok na premiéra Fica může inspirovat další pachatele k podobným činům. Zmínil hrozby útoků na nemocnice a zdůraznil důležitost prevence a spolupráce bezpečnostních složek při eliminaci těchto hrozeb.

Atentát na Roberta Fica otřásl Slovenskem a ukazuje na potřebu zvýšené ostražitosti a spolupráce mezi bezpečnostními složkami. Jak se situace bude vyvíjet a jaké nové informace přinese vyšetřování, bude klíčové pro zajištění bezpečnosti a stability v zemi.

Pokračujte ve čtení.
2/5 - (5 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení