Vlastimil Harapes a Hana Zagorová: Náročné manželství, ze kterého měl doživotní trauma

Baletní mistr Vlastimil Harapes (†77) nedávno odešel z tohoto světa a s ním i jeho pečlivě střežené soukromí. Přesto veřejnost věděla, že kdysi tvořil manželský pár se zpěvačkou Hanou Zagorovou (†75). Ačkoli jejich sňatek byl formální, oba si z něj odnesli velmi bolestivý zážitek. Jak to celé bylo?
Hashtagy článku: #Harapes #Zagorová
zdroj: Foto: youtube.com/Koláž: bulwar.cz
reklama
2.7/5 - (3 votes)

Vlastimil Harapes a Hana Zagorová: Velké trápení

Vlastimil Harapes a Hana Zagorová strávili společně osm let, z toho dva roky jako partneři a šest let jako manželé. „Hanka je úžasná bytost, poznal jsem málo tak čestných a svědomitých lidí,“ popisoval svou exmanželku před jejím úmrtím baletní mistr pro Blesk.

Foto: youtube.com

Nikdy se nepohádali a přáteli zůstali i po rozvodu, když si Zagorová našla novou lásku, Štefana Margitu. Jejich manželství bylo pragmatické. „Hana strašně toužila po dítěti a dítě mít nesměla – pozor, ne nemohla, ale nesměla kvůli své nemoci… Dříve jednotlivec adoptovat dítě nemohl, na to musel být manželský pár. Hanka proto jednoho dne přišla s tím, že se vezmeme, a tím pádem mohla o adopci zažádat. Samozřejmě jsem souhlasil,“ vzpomínal Harapes pro knihu Naprosto nezbytná Hana Zagorová podle stránky Přehledně24.cz.

Trauma z adopce

Tento vztah byl poznamenán společným traumatem. „V dětském domově si vybrala asi čtyřletou holčičku, blonďatou Aničku. Byla u nás asi půl roku a pak se najednou objevila její babička, která o ni projevila zájem, a tak musela jít zpátky. Tehdy to bylo až na hranici citového vydírání a bylo to bolestné pro všechny strany. Hanku kvůli tomu touha po dítěti přešla,“ přiznal tanečník v rozhovoru pro Aha!.

Zagorová prožila strašnou bolest i opakovaně: předtím přišla i o vlastní dítě. Margitovi pak rovnou řekla, že v manželství s ní potomka mít nebude. Harapes se se ztrátou „dcery“ nikdy pořádně nesmířil.

Slova obdivu

Umělec byl vždy kamarádem Zagorové a zůstal jím, i když se Hanka v roce 1992 zamilovala jinde. „Vzpomínám na ni velmi často, protože jsem ji měl opravdu velmi rád, a dlouho jsem se nemohl smířit s tím, že už tu není,“ prozradil v 7 pádech Honzy Dědka před časem. A je to pravda: když ho po smrti zpěvačky kontaktoval náš redaktor, nebyl schopen vůbec mluvit.

Pokračujte ve čtení.
2.7/5 - (3 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení