Na druhé straně se objevily názory, že fotografie byla digitálně upravena. Jeden z uživatelů napsal: "Tohle je tak falešné." Jiný dodal: "Děsivý obrázek... ale řekl bych, že je falešný." Někteří se snažili analyzovat, zda jde o optický klam způsobený například záhyby oblečení nebo kombinací vlasů a stínů, ale většina se shodla, že tvář vypadá příliš reálně na náhodu.
Tento incident připomíná, jak snadno mohou být běžné fotografie reinterpretovány a jak rychle se mohou šířit spekulace na internetu. Ať už jde o důmyslný žert, paranormální jev nebo prostý optický klam, fotografie z chilského lesa zůstává předmětem zájmu a diskusí online komunity.
V dnešní digitální éře jsou podobné záhady často předmětem zájmu široké veřejnosti. Fenomen "photobombingu" není nový, ale s rozvojem sociálních médií získal na popularitě. Lidé často sdílejí fotografie s nečekanými prvky, které vyvolávají zvědavost a spekulace.
Navíc, lidský mozek má tendenci hledat známé tvary a vzory i tam, kde nejsou. Tento jev, známý jako pareidolie, způsobuje, že vidíme tváře nebo postavy v náhodných objektech či vzorech. To může vysvětlovat, proč někteří lidé na fotografii vidí tvář, zatímco jiní ne.
Bez ohledu na původ záhadné tváře na této konkrétní fotografii je jasné, že podobné snímky fascinují a podněcují představivost lidí po celém světě.