Zatímco jedni se přiklánějí k vysvětlení, že se jedná pouze o optický klam, jiní nevylučují ani možnost, že by mohlo jít o dosud neobjevený druh nebo o člověka v převleku. Skeptici upozorňují na nízkou kvalitu fotografie a argumentují, že podobné snímky se často objevují ve chvílích, kdy chybí jednoznačný kontext.
Vědci specializující se na kryptozoologii, což je disciplína zkoumající existenci živočichů známých pouze z legend či neověřených pozorování, považují tyto události za zajímavé, ale zdůrazňují nutnost důkazů v podobě fyzických stop, DNA nebo vícenásobného potvrzení pozorování.
Podobné případy nejsou v historii ojedinělé. Po celém světě lidé pravidelně hlásí spatření podivných bytostí – ať už jde o „Čupakabru“ ve Střední Americe, „Lochnesskou příšeru“ ve Skotsku nebo právě Bigfoota v severoamerických lesích. Mnohé z těchto příběhů zůstávají dodnes neobjasněné, čímž dál podporují lidskou fascinaci neznámem.
V České republice nejsou podobná pozorování běžná, ale ani zcela výjimečná. Například v 90. letech se v Beskydech objevily zprávy o tajemném tvoru pohybujícím se v horách, který se údajně podobal medvědovi, ale měl příliš dlouhé končetiny a choval se nepřirozeně.
V každém případě fotografie vyvolala vlnu spekulací, diskusí a dohadů. Zda se jedná o trik světla, výtvor lidské fantazie, nebo skutečné setkání s něčím doposud nepoznaným, zůstává otázkou. Autor příspěvku se snaží získat více informací a doufá, že se někdo ozve s vysvětlením.
„Nevím, co to bylo, ale něco takového jsem v životě neviděl. A doufám, že už nikdy neuvidím,“ uzavírá svědek.