Zeman zkritizoval Black Lives Matter. Podle něj prý zaleží na všech životech

Hnutí Black Lives Matter, které v překladu znamená "Na černošských životech záleží", se dostalo do popředí veřejného dění po smrti George Floyda, který zemřel po zákroku policistů.
zdroj: zeman ambasada usa
reklama
5/5 - (1 vote)

V sympatiích k hnutí BLM se předhání mnoho světových značek. Nutno podotknou, že mnohdy jde i o ekonomický kalkul, kdy se firmy chtějí svézt na vlně aktuálního tématu, které rezonuje v médiích a ve společnosti.

Na adresu hnutí se nyní vyjádřil i prezident Zeman. Při návštěvě amerického velvyslance při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA označil hnutí dokonce za rasistické, protože podle něj klade důraz, že záleží na životech pouze určité skupiny lidí. Podle prezidenta však záleží na všech životech.

Zeman rovněž zkritizoval názorové vůdce, kteří jsou spojeni s protesty. Řekl, že nepotřebuje žádné nové "velké bratry", kteří mu budou říkat, jaké hodnoty by měl zastávat.

Na všech životech záleží

Podle Zemana...

Pokračování článku na další stránce

[nextpage]

Podle Zemana čelí Česko i USA útokům na nezávislost a svobodu občanů. "Toto nebezpečí nemůžeme ignorovat, musíme mu čelit," řekl v rezidenci amerického velvyslance. Zdůraznil, že se na akci 244. výročí Dne nezávislosti dostavil jako nezávislý občan a přítel USA. "A z obou těchto rolí říkám, že slogan Black Lives Matter je rasistický, protože záleží na všech životech," dodal.

black lives matter
zdroj: Wikipedia

Podle zástupců hnutí BLM je ovšem odmítání a kritika hesla Black Lives Matter pouze nepochopení rasismu a problémů v USA.

Jak to vidíte vy? Jste podporovatelé hnutí BLM nebo máte stejný názor jako náš prezident? Napište nám to dolů do diskuze.

Přečtěte si zároveň rovněž dole v diskuzi i názory ostatních...

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (1 vote)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení