Zemědělci otvírají nový řetězec. Lidové ceny a kvalita, kašlete na Lidl s Kauflandem


Hashtagy článku: #Zemědělci
reklama
5/5 - (2 votes)

Obchodní řetězce v České republice dlouho těžily ze své výborné pozice, ale nakonec si proti sobě poštvaly velké množství nakupujících a zničily ji. Někteří lidé už v nich odmítají nakupovat, protože mají pocit, že ceny nejsou férové, zejména ve srovnání se situací v Německu nebo Polsku.

To nám velmi chybělo

Nespokojeni však nejsou jen zákazníci, ale také dodavatelé těchto obchodů, protože jsou překvapováni z druhé strany. Takže na jedné straně platí řetězce velmi nízké výkupní ceny a na druhé straně účtují koncovým zákazníkům nehorázné částky. To je pro ně samozřejmě skvělý model, ale je těžké ho dlouhodobě udržet.

Chvíli to může fungovat, ale pak se začne ozývat nespokojenost. A to se nyní děje z obou stran. Lidé jezdí nakupovat do zahraničí nebo nakupují prošlé zboží v nejlevnějších obchodech s potravinami a zemědělci postupně budují síť svých prodejen.

Uvědomili si, že mají skutečnou moc. Vyrábějí potraviny a bez nich by žádné obchody nebyly. Pokud je někdo tlačí do nesmyslného stavu, je logické, že se prostě postaví na vlastní nohy.

Foto: Shutterstock

Rychle rostou

Velmi oblíbený podnik vznikl například v rámci zemědělského družstva Unčovice, kam se sjíždějí lidé z širokého okolí. Kvalitu zde prodávaných potravin si nemohou vynachválit všichni, kteří sem zavítají. Říkají, že ze zboží z obchodních řetězců nemají takovou chuť. Navíc za ně nemusí platit tak vysoké ceny.

Podobný úspěch slaví i Farma Kublák ve Fryčovicích, která například zřídila prodejny Regio Potraviny se širokým sortimentem zemědělských produktů a dalších potravin. V obou těchto prodejnách lze nakoupit vše potřebné.

Zdá se tedy, že odsud máme jakýsi nový obchodní řetězec. Je to to nejlepší, co se mohlo stát. Zatím jsou to nezávislé obchody, ale rychle se rozrůstají. V budoucnu by se mohly alespoň spojit do volného uskupení, jehož profilem bude konečně nabízet špičkové potraviny v České republice za rozumné ceny.

Foto: Shutterstock

Pokračujte ve čtení.
5/5 - (2 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení