Zesnulý Vlastimil Harapes po sobě zanechal obrovské jmění: Tohle všechno měl ve své sbírce

Ve středu 15. května celé Česko obletěla smutná zpráva o úmrtí Vlastimila Harapese. Známý baletní mistr a herec podlehl v jedné z pražských nemocnic rakovině plic. Jak informoval deník Blesk, zesnulý umělec po sobě zanechal majetek za miliony včetně unikátní sbírky. Co všechno patřilo do jeho dědictví?
Hashtagy článku: #Harapes #Vlastimil
zdroj: Foto: youtube.com/Koláž: bulwar.cz
reklama
2.7/5 - (3 votes)

Vlastimil Harapes: Zanechal po sobě majetek za miliony

Ve věku 77 let zemřel tanečník, herec a pedagog Vlastimil Harapes. Osudným se mu stal nádor na plicích, o němž dlouho nevěděl. O jeho skonu informoval deník Blesk i tiskový mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. „Dnes v poledne nás opustil po kruté a intenzivní nemoci v jedné z pražských nemocnic emeritní sólista Baletu Národního divadla Vlastimil Harapes,“ uvedl Staněk na Facebooku.

Mistr Harapes, kterému jeho exmanželka Hana Zagorová (75†) i po rozvodu říkala Vlastík, zemřel ve středu 15. května v pravé poledne. Zesnulý umělec po sobě zanechal nejen nesmazatelnou stopu, ale také bohaté dědictví. Kromě poloviny domu na Malé Straně a krásné chalupy na Rakovnicku si pozůstalí přijdou také i na jednu z největších sbírek starožitných žehliček v republice.

Sbírka starožitných žehliček

Harapesova netradiční sbírka je natolik rozsáhlá, že na ni podle informací deníku Blesk nestačil ani jeho pražský byt. Některé kusy si tak baletní mistr musel převézt i na chalupu, kterou postupně opravil spolu se svým blízkým kamarádem, dramatikem Josefem Topolem. Nadaný umělec po sobě zanechal také dědictví v podobě krásných filmů a záznamů svých baletních vystoupení. Přestože ho veřejnost vnímala zejména jako baletního mistra, ve své kariéře natočil i přibližně třicet filmů.

Foto: youtube.com

Harapes neměl žádné děti. V rozhovoru pro slovenský web Plus JEDEN DEŇ ale uvedl, že polovinu svého domu by chtěl po smrti darovat synovi Josefa Topola, Jáchymovi. „Už je to zařízené," uvedl umělec před rokem.

Poslední rozloučení

Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem proběhne v Národním divadle v pondělí 27. května. Harapes zanechal za sebou bohaté dědictví, které svědčí o jeho uměleckém i osobním životě. Sbírka starožitných žehliček, kterou vlastnil, je jen jedním z mnoha svědectví o jeho vášních a zájmech mimo baletní svět. Kromě toho zanechal své nejbližší také s cennými nemovitostmi a nezapomenutelnými filmovými rolemi.

Harapesovo úmrtí je obrovskou ztrátou nejen pro jeho rodinu a přátele, ale i pro celé české umělecké prostředí. Jeho přínos baletu a herectví bude dlouho vzpomínán a jeho dědictví bude dále žít v srdcích všech, kteří ho znali a milovali.

Pokračujte ve čtení.
2.7/5 - (3 votes)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení