Zatímco část veřejnosti považovala připevnění ploutve za neškodný žert, jiní upozorňovali na to, že se jedná o potenciální narušení bezpečnosti provozu. Konstrukce ploutve mohla například ovlivnit aerodynamiku vozidla nebo zakrývat výhled řidiči jedoucímu za ním. Objevily se také otázky ohledně legality takového zásahu do vzhledu automobilu.
„Takhle přece nikdo nemůže normálně jezdit po silnici. Co když se ta ploutev uvolní a někoho zraní?“ napsal jeden z komentujících pod virálním příspěvkem. Jiný přidal: „Je to směšné i nebezpečné zároveň.“
V Itálii platí poměrně přísná pravidla týkající se úprav vozidel. Jakékoli výrazné změny na karoserii, zejména pokud by mohly ohrozit ostatní účastníky silničního provozu, musí projít schválením příslušných úřadů. Pokud takové povolení chybí, řidiči hrozí pokuta nebo dokonce odebrání technického průkazu.
Doposud není známo, zda majitel auta se žraločí ploutví čelí nějakému postihu, nebo zda byla ploutev odstraněna. Diskuse, kterou incident vyvolal, však ukazuje, jak tenká může být hranice mezi vtipem a nezodpovědným chováním na silnici.