Jeremy Clarkson z Top Gear se opřel do aktivistky. Greta je prý rozmazlený fracek

Oblíbený britský moderátor Jeremy Clarkson, kterého zná většina z pořadu Top Gear, se nyní vyjádřil na adresu světové aktivistky Grety Thunbergové, která se stala hvězdou posledních dnů. Jeremy Clarkson si nebral servítky a tak Greta z tohoto prohlášení rozhodně nebude nadšená.
zdroj: Youtube 2x
reklama

Děvětapadesátiletý Jeremy Clarkson je známý svými kontroverzními výroky. Jedním takový neušetřil ani ekologickou aktivistku Gretu za její vystoupení na půdě OSN.

Greta Thunberg zde předvedla jeden z nejdiskutovanějších projevů poslední doby. Zejména ekologickým aktivistům, pro které je Greta aktuálně světovou hvězdou jedna, se velmi líbil, jiní zase kroutili hlavou a její nestabilní vystoupení přičiňovali Aspergerově nemoci, kterou patnáctiletá aktivistka trpí. Někteří také přičítali vystoupení i velkou dávku herectví.

"Když má dospívající dívka zuřivý a uslzený záchvat, většina rodičů ji zkrátka pošle do pokoje, než se uklidní," napsal ve svém sloupku pro britské The Sun.

Greta totiž starším generacím poslala velice ostrý vzkaz s pohrdavým tónem a to namíchlo Jeremy Clarksona zdá se, že nejvíce. "Jak se opovažujete?" řekla Greta emotivně na půdě OSN se zlobou v očích.

Bývalý moderátor Top Gearu poté její otázku vrátil. "Jak se my opovažujeme? Ne. Jak se ty opovažuješ plout do Ameriky na jachtě z uhlíkových vláken, kterou jsi nepostavila. Která stojí 15 milionů liber, které jsi nevydělala, a která má záložní naftový motor, který jsi nezmínila," napsal Clarkson.

Tím to ovšem ani zdaleka nekončí. Clarkson začal následně vyzdvihovat úspěchy, které dala jeho generace mladým. "Dali jsme vám mobilní telefony a laptopy a internet. Stvořili jsme sociální sítě, které využíváte každý den, a provozujeme banky, které za to platí.

Takže jak se opovažuješ tam stát a poučovat nás, ty rozmazlenej fracku?" kontruje v podobném tónu jako Greta.

Greta by si měla uvědomit, že ne nadarmo se praví, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

"A ano, jsi rozmazlená, protože když jsi řekla svým rodičům, aby přestali létat letadlem a přestali jíst maso, nezachovali se jako rozumní rodiče a neignorovali tě. Místo toho řekli ‚Ano, zlato‘ a poslechli tě. Měli tě však poučit, že život je tragický," rozvíjí dále Clarkson kritiku na adresu Grety.

Ovšem Jeremy Clarkson souhlasí s tím, že se svět ohřívá a Gretiny slova o tom, že za to může člověk mohou být podle něj pravdivá. Vadí mu zejména styl, kterým problémy "řeší".

"Co nejrychleji se vrať do školy a tvrdě pracuj ve svých vědeckých hodinách. Protože věda je tím, co řeší problémy," uzavírá na adresu mladé aktivistky.

Podívejte nyní na emotivní vystoupení Grety, které komentují slavné osobnosti po celém světě.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 1x
Autorský
článek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...